Demirören Ailesinin Soma’da Yaptırdığı 2 Okul Törenle Açıldı

Giriş Tarihi: 23.5.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 01:56
’nın Soma ilçesinde 301 madencinin anısına Demirören Grubu tarafından yaptırılan 2 okul törenle açıldı.
İş adamı Erdoğan Demirören tarafından 1 milyon 350 bin lira maliyetle Cenkyeri Mahallesi’ne yapılan 3 derslikli "Tülin Demirören Maden Şehitleri Anaokulu" ve 12 derslikli "Erdoğan Demirören Maden Şehitleri İlkokulu" düzenlenen törenle açıldı. Törene Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Demirören Ailesi adına Yıldırım Demirören, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Soma Kaymakamı Mehmet Bahatin Atçı, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Soma’da geçtiğimiz yıl çok büyük bir acı yaşadık. Yüreklerimizi dağladı. Bizim milletimizde bir özellik var. Acıları paylaşıyoruz. Tek bir yürek olduk acıları paylaştık. Geleceğimizin teminatı bu yavrular. Onlarla gurur duyuyoruz. Biz Türkiye’yi size emanet edeceğiz. Büyük Türkiye için geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz. Sizlerden büyük hizmetler başarılar bekliyoruz. Çünkü geleceğimizin teminatı bu yavrular. Onların gözlerindeki ışığı görünce gerçekten bende büyük gurur duydum. Hayırlı olsun. Emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum" dedi.
Yıldırım Demirören, "Soma maden faciası sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın yüreğini yakan hepimizi acıya boğan benzeri görülmemiş bir felaketti. aradan geçen bir yılda yapılan pek çok çalışmaya rağmen bu acının hala taze olduğunu görebiliyoruz. Yaraların sarılmasının zaman alacağını da biliyoruz. Elbette üzüntümüz ne kadar derin olsa da sizin yaşadığınız acıya yaklaşmamızın mümkün olmadığının bilincindeyiz. Çünkü ateş düştüğü yeri yakıyor. Bize düşen en büyük görev de geleceğe bir ateş yakmak. Bu amaçla bugün iki okulun açılışını yapıyoruz. Demirören Ailesi olarak her zaman eğitimi ülkemizin öncelikli meselesi olarak gördük. Yeni Türkiye’nin en öncelikli meselesinin eğitim olacağına inanıyoruz. Bugüne dek Demirören ailesi olarak yaptırdığımız 33 okulla ülkemizin 7 farklı şehrin eğitim ihtiyacına katkıda bulunmaya çalıştık. Bugün burada açılışını yaptığımız okullarla Soma’nın geleceğine bir ışık yakabildiysek ne mutlu bize" dedi.
Vali Erdoğan Bektaş, "İlçemizin insanının tamamının hayırseverlerin katkılarını gördük. Demirören ailesine katkıları için bize ön ayak oldukları için teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın geleceği adına güzel bir hizmete vesile oldular" dedi.
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ise, "301 maden şehidimizin 4 tanesi de Cenkyeri mahallemizin sakiniydi. Bu mahallemizde açılışını yaptığımız okula çok büyük ihtiyaç vardı. Minik Yavrularımızı uzaktaki okula taşıyorduk. Çocuklarımızın gözündeki sevinçte belli oluyor. Büyük bir hizmet oldu" dedi.
Bakan Eroğlu, açılış töreninde iş adamı Erdoğan Demirören adına Yıldırım Demirören’e eğitime katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi takdim etti. Açılışın ardından Bakan Eroğlu açılışa katılanlarla birlikte okul sınıflarını gezerek öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirören Ailesinin Soma’da Yaptırdığı 2 Okul Törenle Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN