Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keklikler Doğaya Salındı

Giriş Tarihi: 25.6.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 14:32
Keklikler Doğaya Salındı
’nın Sarıgöl ilçesinde yaban hayata destek olmak amacıyla bin adet keklik doğaya salındı.
Sarıgöl Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü ile Orman Su İşleri 4. Bölge Müdürlüğü Manisa Şube Müdürlüğü Salihli Doğa ve Milli Parklar Koruma Şefliği’nin ortaklaşa çalışmaları sonucu doğaya bin adet erkek ve dişi keklik salındı. Sarıgöl ilçesine bağlı Dadağlı Mahallesi yakınlarındaki Kepez mevkisine bırakılan keklikler doğaya salınarak üremelerinin sağlanacağını açıklayan, Sarıgöl Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Aktaş, "Dadağlı Mahallesi Kepez Mevkine bin tane erkek ve dişi keklik salındı. Üç yıl süreyle bu mıntıkaya avlanma yasağı getirildi. Doğaya salınan keklikler Dadağlı, Afşar, Günyaka, Selimiye ve Sazlıkuyu Mahallelerine kapsayan geniş alanda üremeleri sağlanacaktır." dedi.
Dadağlı Mahallesi, Kepez Mevkinde, Sarıgöl Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Aktaş, Orman Su İşleri 4. Bölge Müdürlüğü Manisa Şube Müdürlüğü’ne bağlı Salihli Doğa ve Milli Parkları Koruma Şefliği görevlileri ile yerel avcıların katılımıyla keklikler doğaya salındı.
Sarıgöl Dadağlı, Selimiye, Günyaka ve Afşar Mahalle Muhtarları doğaya üreme amaçlı salınan bin kekliğin üç yıl boyunca üremeleri konusunda ortak karar alarak, yörelerinde avlanma yapanların görülmeleri halinde anında Sarıgöl Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanlığına ihbar edeceklerini belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keklikler Doğaya Salındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN