Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gördes’te Organik Tarım Toplantısı

Giriş Tarihi: 26.6.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
Gördes’te Organik Tarım Toplantısı
Valiliği ve Manisa Tarım İl Müdürlüğü’nün Organik Tarımı yaygınlaştırma ve geliştirme Projesi kapsamında Gördes’te Organik Tarım toplantısı düzenlendi.
Organik Tarımı yaygınlaştırma ve geliştirme amacıyla düzenlenen toplantıya Gördes Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Belediye Başkanı Muhammet Akyol, İlçe Tarım Müdürü Güngör Akyol, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Koç, Tarım Kredi Kooperatifi Temsilcileri, muhtarlar ve organik tarım yapacak olan üreticiler katıldı.
Toplantıda organik tarımın amacı, avantajları, ilkeleri, kuralları organik tarım yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar, geçiş süreci, desteklemesi hakkında bilgiler verildi. Gördes’in mevcut organik tarım durumu değerlendirildi. Gördes’te daha önceki yıllara göre organik üretim alanlarında artış gözlenmiş ve bu bağlamda üretimi yapılan zeytin, haşhaş, tütün, buğday ve susamdır gibi ürünler en başı çekmiştir. Haşhaş, buğday, susam, zeytinde ilaç kullanılmadığı için özellikle bu ürünlerde organik tarımı geliştirme ve yaygınlaştırma hedeflenmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gördes’te Organik Tarım Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN