Eğitim Bir-sen’den Katliama Tepki

Giriş Tarihi: 9.7.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Eğitim Bir-sen’den Katliama Tepki
Eğitim Bir-Sen Salihli Şubesi Doğu Türkistan’da yaşanan katliamı kınadı. Müslüman Uygur Türklerine karşı devam eden insanlık dışı tutumun bir an evvel son bulmasını isteyen Eğitim Bir-Sen Salihli Şubesi Üyeleri, Müslümanlara zulüm uygulayan Çin’e lanet yağdırdı.
Salihli Kent Meydanı’nda toplanan Eğitim Bir-Sen Salihli Şubesi üyeleri, Çin işgal kuvvetleri tarafından Doğu Türkistan’da yaşayan Müslümanlara yönelik uygulanan vahşeti kınadı. Sendika adına bir açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Salihli Şubesi Başkan Vekili Yıldırım Özkan, Doğu Türkistan’daki Çin zulmüne "dur" demek, zulmü kınamak, “boykot” çağrısı yapmak için toplandıklarını söyledi.
15 gündür Çinli faşist askerlerin bölgeyi tamamen kuşattığını ve burada yaşayan Müslümanlara tam bir zulüm yaşattığını ifade eden Yıldırım Özkan, Müslüman halka bu zulmü yapan Çin’e lanet okudu. Özkan; “Önce şunu belirtmeliyim ki, Müslüman Uygur Türkleri toprakları ve vatanları Doğu Türkistan’daki şanlı direnişlerini 257 yıldan beri büyük bir cesaret, kahramanlık örnekleri ile dolu ve başarı ile sürdürmekte. Müslüman Uygur Türkleri bu kutsal mücadelesini Doğu Türkistan Hür ve Bağımsız olana ve bu topraklarda İlahi Kelimetullah cari olana kadar sürdürmeye azimli ve kararlıdır. Selam olsun Uygurlu kardeşlerimize, selam olsun şanlı direnişe, lanet olsun faşist Çin’e” dedi.
ÇİN MALINA HAYIR
Çin malına karşı kapsamlı bir boykot çağrısı yaptıklarını vurgulayan Özkan, “Doğu Türkistan’daki vahşet, alçaklık ve soykırımı protesto etmek için “Boykot” çağrısı yapıyoruz. Çin, Doğu Türkistanlılara esir muamelesi yapmakta ve onlara türlü zulümleri reva görmektedir. Faşist Çin hükümeti, Doğu Türkistan’da Uygur nüfusunu azaltarak bölgeyi Çinlileştirmektir. Susacak mıyız? Haydi ilk önce “Boykot” ile başlayalım. Çin mallarına yönelik kapsamlı bir boykotla, yaşananların hesabını sormaya başlayalım. “Çin malına hayır” diyerek, tepkimizi gösterelim, Doğu Türkistan’daki soydaşlarımıza Faşist Çin zulmünü protesto için ve boykot için harekete geçelim.” şeklinde konuştu.
“Katil Çin Türkistan’dan Defol”, “ Direnişe devam Türkistan’a Selam” sloganları eşliğinde yapılan basın açıklamasının ardından Çin zulmüne uğrayan Doğu Türkistan’daki Müslüman vatandaşlar için dua edildi. Salihli AK Parti İlçe Başkanı Ahat Aksoy da Eğitim Bir-Sen Salihli Şubesi tarafından Çin zulmüne karşı yapılan protestoya destek verenler arasında yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim Bir-sen’den Katliama Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN