İftar Vakti, Akhisar’da Kardeşlik Vakti Oldu

Giriş Tarihi: 10.7.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
İftar Vakti, Akhisar’da Kardeşlik Vakti Oldu
Valisi Erdoğan Bektaş, Akhisar Kaymakamlığı ve Vestel Elektronik Üretim Sanayi A.Ş. sponsorluğunda İftar Vakti Kardeşlik Vakti projesi kapsamında Akhisar Zübeyde Hanım İlkokulu bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.
Manisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan “İftar Vakti Kardeşlik Vakti” projesi kapsamında yaklaşık bin 200 kişinin katılımıyla düzenlenen yemeğe Vali Erdoğan Bektaş, Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, İl Müftüsü Sinan Cihan, İl Sosyal Etüt ve proje Müdürü Hilmi Polat, Akhisar protokolü, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları, engelli ve engelli aileleri, Akhisar mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Vali Erdoğan Bektaş, iftar yemeğinden önce tek tek masaları dolaşarak, vatandaşların Ramazanını kutladı. İftar öncesi Kur’an-ı Kerim okundu. Akşam ezanının okunmasından sonra, Vali Erdoğan Bektaş Akhisarlılarla birlikte orucunu açtı.
İftar Vakti Kardeşlik Vakti projesi kapsamında Ramazan ayı boyunca bugüne kadar yaklaşık 14 bin 500 kişiye iftar yemeği verildiğini belirten Vali Bektaş, bu sayının Ramazan ayı sonunda 20 bine ulaşacağını söyledi.
Vali Bektaş, katkı sağlayan hayırsever kişi ve kuruluşlara ve iftara katılarak birlik ve beraberlik içerisinde Ramazanın daha anlamlı yaşanmasını sağlayan vatandaşlara teşekkür etti.
İftara katılan vatandaşlar da iftar yemeğinde Vali Bektaş’ı aralarında görmekten duydukları memnuniyeti ifade ederek, iftar yemeğine katkı sağlayan Akhisar Kaymakamlığı’na ve Vestel Elektronik Üretim Sanayi A.Ş.’ye teşekkür ettiler.
Yemeğin ardından beraberindekilerle birlikte mahalle kahvesine giden Vali Bektaş, burada vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İftar Vakti, Akhisar’da Kardeşlik Vakti Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN