Kur’an Sevgisi Meydanları Doldurdu

Giriş Tarihi: 10.7.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Kur’an Sevgisi Meydanları Doldurdu
Dünya Kur’an okuma şampiyonu Güney Afrikalı Abdurahman Sadien, yüzlerce vatandaşa unutamayacakları bir Kur’an ve dua gecesi yaşattı. Şehzadeler sokaklarında gece boyunca Kur’an-ı Kerim sesleri yükseldi.
Şehzadeler Belediyesi Ramazan Gecelerinin konuğu Dünya Kur’an okuma şampiyonu Abdurrahman Sadien oldu. Sadien ve Kur’an sevgisi Cumhuriyet Meydanı’nı tıklım tıklım doldurdu. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Belediye Başkan Yardımcıları Süleyman Çoban, Ahmet Songüler, Belediye Meclis Üyesi Ali Özyiğit, Özel Kalem Müdürü Bilal Demir, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Volkan Karabulut da yüzlerce vatandaş gibi programda yer aldı. Güney Afrikalı ünlü hafız, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle dinleyenlere unutulmaz bir ziyafet sundu. Yaklaşık bir saat sahnede kalan ve davudi sesiyle Kur’ân okuyan Sadien, hem kulakların hem de kalplerin pasını sildi. Programda vatandaşlara Doğu Türkistan bayrağı dağıtıldı.
DOĞU TÜRKİSTAN’IN YANINDAYIZ
Ünlü hafıza katılımlarından dolayı teşekkür eden Başkan Çelik, “Ramazan’a veda etmeye hazırlandığımız şu günlerde Kur’an ayı olan Ramazan’ın ruhuna uygun bir şekilde çok değerli hocamız Abdurrhaman Sadien’i ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Doğu Türkistan’da kardeşlerimiz var, soydaşlarımız var, Çin zulmüne tabi tutuluyor. Burada okunan Allah kelamından hasıl olan sevabı da Doğu Türkistan davasına ermiş olan ve bu yolda şehit düşen kardeşlerimizin ruhlarına ithaf ediyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki zulmü ile abad olmaz, zalimler er ya da geç hak ettikleri kan ve gözyaşında boğulacaklar. Doğu Türkistan özgür olacaktır. Biz her zaman yanlarındayız, Allah yar ve yardımcıları olsun. Kalplerimizin pasını silen tilaveti hasebiyle değerli üstad Abdurrahman Sadien’e şükranlarımı sunuyorum” dedi. Başkan Çelik’in konuşması zaman zaman alkışlarla kesildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kur’an Sevgisi Meydanları Doldurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN