Yaz Spor Okulları İle Yerinde Eğitim Veriliyor

Giriş Tarihi: 10.7.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 23:57
Yaz Spor Okulları İle Yerinde Eğitim Veriliyor
Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen yaz spor okullarında ’nın Şehzadeler ilçe Kaymakamlığı ve Şehzadeler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinatörlüğünde yerinde eğitim ile yüzme, okçuluk ve badminton olmak üzere 3 branşta yaklaşık 200 öğrenciye kurs veriliyor.
Yerinde eğitim vermeyi amaçlayan Şehzadeler Kaymakamlığı yaz spor okullarına ulaşımı ücretsiz sağlarken, spor malzemelerini de ücretsiz olarak sağlıyor. Çocuklar uzman eğitmenler eşliğinde yüzme, okçuluk ve badminton olmak üzere 3 branşta yaz aylarını sporla geçirecekler.
Şehzadeler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ekrem Öztürk, “Kaymakamlığımızın öncülüğünde yaz spor okulları kapsamında yerinde eğitim uygulamasıyla yüzme, okçuluk ve badminton olmak üzere 3 branşta yaklaşık 200 öğrenciye kurs veriyoruz. Yüzme branşında yapılan çalışmalarda Selimşahlar Karaağaçlı, Yeniköy, Ahmet Bedevi ve Kâzımkarabekir Mahallerindeki kız-erkek yaklaşık 110 öğrenciyi ikametgâhlarından alınarak CBÜ - BESYO yüzme havuzuna getirilerek yüzme eğitimi veriyoruz. Öğrencilerimizin sadece taşımaları değil mayo ve boneleri de kaymakamlığımızca karşılanmakta.” dedi.
Karaoğlanlı, Sancaklı Bozköy Mahallerinde yapılan çalışmalarda ise okçuluk branşında kız-erkek yaklaşık 50 öğrenciye okçuluk eğitimi verdiklerini belirten Öztürk, “Badminton branşında da Karaoğlanlı, Sancaklı Bozköy mahallerimizde kız-erkek yaklaşık 50 öğrenciye yönelik Badminton eğitimi veriyoruz. Çocuklarımızın yaz tatillerini verimli geçirmelerine yardımcı olmak amacıyla sportif etkinlikler düzenliyoruz. Çocuklarımızın spor aktivitelerin için de olmaları çok önemli spor çocukların fiziksel, mental ve ruhsal gelişimini desteklediği gibi, kendilerine özgüvenlerini, yeni arkadaş kazanmalarını sağlayan çok iyi bir araçtır.” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaz Spor Okulları İle Yerinde Eğitim Veriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN