Büyükşehir’den Çevreye Büyük Saygı

Giriş Tarihi: 14.7.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Büyükşehir’den Çevreye Büyük Saygı
Büyükşehir Belediyesi tarafından Yunusemre ilçesindeki mevcut atık su arıtma tesisinde yapılacak olan yeni modern atık su arıtma tesisi öncesi alanda bulunan 70 palmiye ağacı yerlerinden sökülerek Menemen yolu üzerindeki refüje dikildi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak doğaya ve çevreye saygılı bir kurum olduklarını vurgulayan Kent Estetiği Dairesi Başkanı Serpil Çakır, ağaçlara herhangi bir zarar vermeden taşınma işinin gerçekleştiğini söyledi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi kentte bir yandan dev projeleri hayata geçirmeye çalışırken bir yandan da yeşili korumaya özen gösteriyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından Yunusemre ilçesindeki mevcut atık su arıtma tesisinin olduğu alana yapılacak olan yeni modern atık su arıtma tesisi öncesi bölgedeki 70 palmiye ağacı sökülerek Menemen yolu üzerindeki refüje dikildi. Çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı Serpil Çakır, “Yaklaşık çeyrek asırlık olan palmiye ağaçlarını kesmek yerine ekiplerimizle birlikte özenle sökerek Menemen yolunda bulunan refüje dikimini gerçekleştiriyoruz. Ağaçların dikim çalışması tamamlandıktan sonra burada bir peyzaj çalışması da gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda Manisa’mız ileriki günlerde hem mevcut atık su arıtma tesisinin bulunduğu alanda daha modern bir tesise kavuşurken, hem de kentimizin yeşili de zarar görmemiş olacak” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’den Çevreye Büyük Saygı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN