Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayram Tedbirleri En Üst Düzeyde

Giriş Tarihi: 16.7.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Bayram Tedbirleri En Üst Düzeyde
Dört günlük Ramazan Bayramı süresince Kula’da genel güvenlik ve asayişin temini amacıyla Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından bir dizi tedbirler alındı.
Bayram süreci içerisinde tedbirlerin daha da artacağını belirten Kula İlçe Emniyet Müdürü Hakan Nakışyapar, "Alışveriş merkezleri, pazar yerleri ve çarşılar gibi bayram öncesi ve bayram süresi içerisinde halkımızın yoğun olarak bulunacağı bölgelerde, kapkaç, yankesicilik, dolandırıcılık ve otogarlardaki olumsuz olayların önlenmesi amacıyla motorize ve sivil ekiplerimizi takviye ettik.” dedi.
Nakışyapar, "Vatandaşlarımızın bayram nedeniyle ziyaret ve tatil amacıyla ikametlerinden uzun süre ayrı kalacakları ve birçok işyerinin de kapalı olacağı düşünülerek evden ve işyerinden hırsızlık olaylarının önlenmesi için ek tedbirlerimizi aldık. Vatandaşlarımızın da daha duyarlı olmalarını ve evden uzun süre ayrılacak olan aileler kapılarını sadece çekerek değil kilitleyerek evden ayrılmalarını, ayrıca polis olarak bizlerin de tedbirlerimizi arttırdığımızı bilmelerini isterim.” şeklinde konuştu.
Bayram süresi boyunca trafik yönünden de tedbirlerin artacağını ifade eden Nakışyapar şunları söyledi:
"Bölgemiz trafik yoğunluğu açısında büyük bir öneme sahiptir. Bölgemize kazaların olmaması için de yol kontrollerimizde takoğraf, hız, emniyet kemeri, alkol denetimi, kural ihlallerini denetleyerek, bayram boyunca üzücü olaylara sebebiyet verilmemesi için gerekli tedbirlerimizi aldık ve uygulamalara da başladık. Halkımızın ihbar, istek ve şikayetlerinin değerlendirilmesinde ve takibinde gerekli hassasiyeti göstererek ihtiyaç durumunda 155 nolu telefondan bizlere ulaşabilirler.”
Kula İlçe Emniyet Müdürü Hakan Nakışyapar, tüm Kula halkının Ramazan bayramını kutladığını da sözlerine ekleyerek tüm vatandaşların sorunsuz bir bayram geçirmesi temennisinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram Tedbirleri En Üst Düzeyde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN