Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarım İşçileri Muayeneden Geçti

Giriş Tarihi: 20.7.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 23:03
Tarım İşçileri Muayeneden Geçti
Şanlıurfa’dan ’ya çalışmak için gelen tarım işçileri Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi ve Yunusemre Belediyesinin işbirliğiyle muayene edildi
Manisa Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uzm. Dr. Ümit Atman, Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü yetkilisi Kasım Bungil ve Kadın Meclis Başkanı Ayşe Doğdu ile birlikte Şanlıurfa’dan Üçpınar’a gelen tarım işçileri ziyaret edilerek muayene edildi. Sağlık muayenesinden geçen çocuklar mutlu olurken 4 aileden 26 kişinin Şanlıurfa’dan çalışmak üzere Üçpınar’a geldikleri öğrenildi. Muayene edilerek sağlık kontrolünden geçirilen tarım işçilerine aynı zamanda bayram paketleri de verilerek bayramları kutlandı.
Belediye ve vatandaşın bir araya gelmesinin sağlandığını belirten Uzm. Dr. Ümit Atman, “Amacımız ilçemize gelen tarım işçilerine sağlıklı barınma koşulları sağlamaktır. Konuyla ilgili belediyeyle görüştük. Belediyede her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söyledi. Bayramda onları yalnız bırakmadığımız için tarım işçilerimiz bu ziyaretten çok memnun oldular. Bu işçilerimiz hemen her yıl buraya gelip çalışıyorlar. Elektrikleri yok, içme suları yok. Onların sağlıkla alanlarda yaşamaması bizlerin sağlığını tehlikeye sokar. Onlar bize hizmet için geliyorlarsa, bizlerde kurumlarla işbirliği yaparak onlara sağlıklı yaşam imkanları oluşturmalıyız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım İşçileri Muayeneden Geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN