Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saruhanlı Mabem’de Ders Başı Yapıldı

Giriş Tarihi: 20.10.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 17:38
Saruhanlı Mabem’de Ders Başı Yapıldı
’da dar gelirli ailelerin çocuklarına eğitim imkânı sunan Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi, ilçelerde de hizmet vermeye başladı.
Manisa merkezde Bahri Sarıtepe ve Atatürk Gençlik Merkezi’nde bulunan toplam 16 derslikte 32 öğretmen kadrosuyla öğrencilere eğitim veren Manisa Büyükşehir Belediyesi, eğitim hizmetini ilçelere de yaymaya başladı. Bu kapsamda Saruhanlı’da Cumhuriyet Mahallesi Hükümet Caddesi’nde hizmete giren Büyükşehir Belediyesi’ne ait MABEM’de, modern sınıflarda öğrencilere ücretsiz eğitim verilmeye başlandı. Devlet parasız yatılılık şartlarını taşıyan öğrencilerin seçme sınavıyla katıldığı MABEM’de, öğrencilere YGS-LYS ve TEOG alanlarında eğitim verilecek. Yakın zamanda tüm ilçelerde hizmet vermeye başlayacak olan MABEM, Turgutlu’da 12 derslik, Salihli’de 12 derslik, Gölmarmara’da 5 derslik, Gördes’te 6 derslik, Selendi’de 8 derslik, Köprübaşı’da 5 derslik, Sarıgöl’de 4 derslik, Demirci’de 12 derslik, Kula’da 6 derslik, Alaşehir’de 7 derslik ve Ahmetli’de 5 derslikli olmak üzere toplam 87 derslikte faaliyetlerini sürdürecek.
ÖĞRENCİLER VE AİLELERDEN MABEM TEŞEKKÜRÜ
MABEM’in Saruhanlı’da hizmet vermeye başlaması aileler ve öğrencileri memnun etti. Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim hizmetlerinden ücretsiz yararlanan öğrenciler, ilçelerinde böyle bir hizmetin faaliyete geçmesinden dolayı Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler. MABEM’in, çocuklarının eğitimine önemli katkı sağlayacağını ifade eden aileler ise Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün ilçelerinde önemli bir projeyi hayata geçirmesinden dolayı mutlu olduklarını belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saruhanlı Mabem’de Ders Başı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN