Meclis Ulucami’nin Önünü Açtı

Giriş Tarihi: 12.11.2015 09:08 Güncelleme Tarihi: 12.11.2015 09:20
Meclis Ulucami’nin Önünü Açtı
Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısı’nda Ulucami bölgesindeki tarihi yapının gün yüzüne çıkarılması için geçmiş dönem başlatılan çalışmaların devam etmesi kararı alındı.
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında Kültür Merkezi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantının birinci gündem maddesinde ‘Ulucami ve Çevresi 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı ve Plan Açıklama Raporu’ oybirliğiyle kabul edildi. Maddenin kabul edilmesinin ardından meclis üyelerine yönelik teşekkür konuşması yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Yaklaşık 5-6 aydır, belki de daha fazla komisyon çalışmalarını yaptı ve bir karara vardı. Ben başta Grup Başkanı Zülfikar Bey’e ve Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik Bey ile komisyon üyelerine şahsım ve Manisalılar adına teşekkür ediyorum. Geçen dönem başlattığımız kamulaştırma çalışmalarının ikinci etabı olan 5-6 adanın o çirkin görüntüsünün kaldırılması kararıdır bu. Herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
MECLİS’E TAZE KAN
Meclis’in Kasım ayı toplantısında bir istifa da yaşandı. Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cafer Güner’in şahsi sorunları nedeniyle Sarıgöl Belediye Meclisi ve Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliğinden istifa ettiğini belirten Başkan Ergün, “Sarıgöl İlçe Seçim Kurulu’nca istifa eden Cafer Güner’in yerine Milliyetçi Hareket Partisi’nden Naciye Gürlek atanmıştır. Kendisine aramıza hoş geldin diyor, başarılar diliyorum” dedi. Meclis gündem maddeleri arasında Turgutlu Belediyesi’nin itfaiye yeri için Ahmetli Belediyesi’nin de mezarlık yeri için Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne yer tahsisi de yer aldı. Başkan Ergün, her iki belediyeye de destekleri nedeniyle teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis Ulucami’nin Önünü Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN