AFAD Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Giriş Tarihi: 20.2.2015 14:18
AFAD Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
’de AFAD Koordinasyon toplantısı Vali Mustafa Taşkesen başkanlığında yapıldı.
Komşu ülkelerde yaşanan iç karışıklıklar ve savaşlar nedeniyle Mardin’de bulunan sığınmacılara yönelik yapılan insani yardım faaliyetlerinin koordinasyonu amacıyla Vali Mustafa Taşkesen başkanlığında Valilik Nişli Toplantı Salonu’nda bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Alaaddin Karsavuran, İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Davut Esen ile insani yardım faaliyetlerini yürüten kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Toplantıda Suriyelilerle ilgili kamusal hizmetlere ilişkin sorunlar değerlendirilerek alınması gereken önlemler konusunda fikir teatisinde bulunuldu.
Vali Taşkesen, Mardin’e gelen sığınmacıların sağlık ve diğer insani ihtiyaçlarının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve Mardinlilerin organizesinde devam edeceğini söyledi.
AFAD İl Müdürü Davut Esen, Suriyelilere Yardım Platformu temsilcisi ve Mardin Eczacılar Odası temsilcisinin birer sunum yaptığı koordinasyon toplantılarının aylık periyotlarla düzenleneceği ve alınan kararların takibinin yapılacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AFAD Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN