Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızıltepeli Hastaların Hastaneden Bekleme Salonu Talebi

Giriş Tarihi: 11.3.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
’in Kızıltepe ilçesindeki hastalar, devlet hastanesinde bekleme salonu olmadığı için bahçede oturmak zorunda kaldıklarını belirterek, yetkililerden bu soruna çözüm bulmalarını istedi.
Mardin’in Kızıltepe İlçe Devlet Hastanesi’nde tedavi olmaya giden hastalar ile hasta yakınları, hastanede oturacak yer bulamadıkları için kaldırımda oturmak zorunda kalıyor. Oturacak bir yer olmadığı için yerlerde oturduklarını belirten hastalardan Halise Çılgın, "Hastayız doktora geliyoruz. Oturabilecek bir yer olmadığı için yerlerde oturuyoruz. Bizde insanız başka şehirlere baktığınızda yerleri çok güzel biz ise bu haldeyiz. Hastanemizde oturabileceğimiz kapalı bir yer yapılsın" dedi.
Hastalardan Sabiha İlbay da kış aylarında yağmurun altında beklediklerini ifade ederek, "Biz zaten hastayız. Oturabilecek bir yer olmadığı için betonun üzerinde oturuyoruz. Kışın da yağmurun altında kalıyoruz. Oturabileceğimiz bir yer yok. Yetkililer bize kapalı bir yer tahsis etsinler" şeklinde konuştu.
Hasta yakınlarından Mehmet Demirkaya ise hastaneye gelen kadın ve çocukların dinlenme yeri olmadığı için yerlerde oturduklarına dikkat çekerek, "Yetkililer hastane bahçesinde bize kapalı güzel bir yer yapsınlar hastaneye geliyoruz. Kadın ve çocuklarımız yerlerde oturuyorlar. Ne bir park var, ne de bir sandalye var. Yetkililerden isteğimiz hasta ve hasta yakınları için oturup dinleyebilecekleri bir yer tahsis edilmesidir" ifadelerini kullandı.
Hastane Başhekimi Fethullah Kayan da bir ay içerisinde hastanelerine 250 bin vatandaşın gelip gittiğini söyledi. Kayan, "Bu noktada hastanemizin bu vatandaşlarımızı ağırlayacak sosyal ortam eksikliği mevcut. Özellikle hastaların bekleme salonları dışarıda yeşil alanda bekleyecekleri çardak eksiği, bank eksiği, sandalye eksiği mevcut. Bu noktada bizim birinci planımız hastanemizin yeşil alanında her 15-20 metrede bir çardaklar yapmak ve özellikle acil servisimizde yaklaşık günlük ortalama 800 hasta girişi olmakta bu hastalar içinde acilen bir bekleme salonu yapmak bu bekleme salonunda özellikle yaz ve kış mevsimlerine göre düzenlenip dizayn edilecek ve aynı zamanda hasta yakınlarına çay kahve gibi ikramlarda bulunabileceğiz. İnşallah bunlar bizim programımızda var. Biz bunları gerekli mercilerle paylaştık. İnşallah peyderpey bunların düzeni için elimizden geleni yapacağız" dedi.
Özellikle iş adamlarından beklentilerinin olduğunu belirten Kayan, "Vatandaşlarımızdan ise beklentimiz özellikle Kızıltepe’de önde gelen varlıklı aileler, iş adamlarımız, sanayicilerimiz bu konuda aracı olmalarını istiyoruz. Özellikle burada vatandaşlarımız için hayır hasenat işlerinde bulunmalarını istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızıltepeli Hastaların Hastaneden Bekleme Salonu Talebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN