Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Midyat’ta Umre Kafilesi Dualarla Uğurlandı

Giriş Tarihi: 28.3.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Midyat’ta Umre Kafilesi Dualarla Uğurlandı
Mardin’in Midyat ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile umreye gidecek vatandaşlar dualarla uğurlandı.
Yeni Mahalle Hacı Sabri Cihan Kur’an kursu önünde düzenlenen uğurlama töreninde duygulu anlar yaşandı. Uğurlama törenine Midyat İlçe Müftü Yardımcısı ve Kafile Başkanı Hıdır Atasal, Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Baysal, Diyanet-Sen Midyat Şube temsilcisi Zeyni Bedir ve çok sayıda umre yolcusu ve yakınları katıldı.
Uğurlama töreninde konuşan Atasal, umre ziyareti sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiği hususlarında detaylı bilgiler aktardı. Atasal, "Hiç şüphesiz siz Allah’ın evine gidiyorsunuz. O ev ki ibadet için yeryüzünde inşa edilen ilk evdir. Mekke’de kurulan o eve sizler misafir olarak gidiyorsunuz. Allah’ın ilk evi hazreti İbrahim ve hazreti İsmail’in (as) beraber kurdukları evdir. O gün, bugündür orası Allah’ın evidir. Rahman’ın evi Kabe’yi, makam-ı İbrahim’i, Safa ile Merve’yi ve Hacerü’l-Esved’i ve Hz. Muhammed’in (sav) nurlu Medine’sini usulüne uygun olarak ziyaret edip usulü erkanına göre dua ve ibadet etmenizi diliyorum" dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Baysal ise, Umre’ye gidenlerden dua istedi. Baysal, "Hayırlı kervanın, hayırlı ve değerli yolcuları, ne mutlu ki bugünden sonra kutsal topraklarda, Kabe’de ve Mescid-i Haram’ın misafiri olacaksınız. Ne mutlu ki bugünden sonra kutsal topraklarda güzel yerleri ziyaret etme nasibine ulaşacaksınız. Dualarınızı bizlerden esirgemeyiniz. Gidişiniz sağlıklı, huzurlu ve mutlu olsun, gelişiniz de muhteşem olsun" diye konuştu.
Konuşmaların ardındın 42 kişilik kafile dualarla uğurlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Midyat’ta Umre Kafilesi Dualarla Uğurlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN