’de Kutlu Doğum Hazırlıkları

Giriş Tarihi: 1.4.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:54
Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Dost-Der yetkilileri, 4 Nisan Cumartesi günü düzenleyeceği Kutlu Doğum Haftası kutlamaları öncesi gazetecilerle bir araya geldi.
Peygamber Sevdalıları Platformu’nun organize ettiği Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında düzenlenecek program ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenleyen Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Mardin Dost-Der (Dostluk Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) yetkilileri, 5 Nisan Cumartesi günü Karayolları Parkı Miting alanında yapılacak etkinliğin saat: 13.30’da başlayacağını bildirdi.
Mardinlileri “Eşsiz Önder Hz. Muhammed (s.a.v.)” temasıyla düzenlenecek Kutlu Doğum etkinliğine davet eden Mardin-Dost-Der Genel Sekreteri Mehmet Arasan, işlek kavşaklara, işyerlerine, caddelere, sokaklara afiş ve pankartların asıldığını, hazırlanan Kürtçe ve Türkçe ilahi CD’lerinin ücretsiz bir şekilde halka dağıtıldığını söyledi.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayacak Kutlu Doğum etkinliğinde Mevlidi Şerif’in okunacağını belirten Arasan, ilahi ve ezgilerin seslendirileceğini ve bölgenin tanınmış isimlerin günün anlam ve önemine binaen konuşmaların yapacaklarını ifade etti. Arasan, ayrıca bir tiyatro oyununa düşündüklerini sözlerine ekledi. Arasan, “Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin kutlandığı Kutlu Doğum ayına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her yıl düzenlediğimiz Kutlu Doğum etkinliğini bu yıl daha da geniş bir şekilde yapmayı planlıyoruz. Tüm Mardinli kardeşlerimizi 4 Nisan Cumartesi günü Karayolları Miting Alanı’nda görmek istiyoruz. Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (sav) hayatını, kimliğini, kişiliğini ve misyonunu misafirlerimize anlatacağız. Bizler de onu anmak, övmek, salat ve selam getirmek için bu tür etkinlikler yapıyoruz. 2006 yılından beri bu tür etkinlikleri düzenliyoruz, bunun için de Peygamber Sevdalıları Platformu kurduk. Her yıl Nisan ayında Türkiye’nin birçok il, ilçe, köy ve beldelerde mevlit etkinliği düzenliyoruz. Platform olarak, 2014 yılında 39 il, 105 ilçe, 170 köy/belde, 10 okul, 8 üniversite olmak üzere toplam 332 merkezde Kutlu Doğum etkinliği düzenledik. Hz. Peygamberin doğum yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen etkinliklerden asıl maksat Hz. Peygamberin evrensel risalesini, faziletini, adaletini ve doğruluğunu hatırlamak ve bütün bunları hayatımızda uygulama azmini tazelemektir” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mardin’de Kutlu Doğum Hazırlıkları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN