li Gazetecilerden Vali Koçak’a Ziyaret

Giriş Tarihi: 2.4.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:54
Mardinli Gazetecilerden Vali Koçak’a Ziyaret
’de görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri, göreve yeni başlayan Vali Ömer Faruk Koçak’ı ziyaret etti.
Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Nezir Güneş, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu üyesi Kadir Üründü, beraberindeki cemiyet üyeleri ve Basın İlan Kurumu Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi, Vali Ömer Faruk Koçak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Yaklaşık bir aydır değişik programlarda bir araya geldiklerini, fakat yeni tanışma imkanı bulduklarını belirten Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Nezir Güneş, Vali Koçak’a görevinde başarılar diledi.
Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirten Vali Koçak, basın mensuplarını her zaman desteklediğini mesaiye başlamadan önce yerel ve ulusal gazeteleri yakından takip ettiğini belirterek, "Vefakarca zor şartlarda görevlerini yapan basın mensuplarına görevlerinde başarılar diliyorum" dedi.
Ziyarette ildeki sorunlar hakkında Vali Koçak’a bilgi veren gazeteciler, ilin öncelikli çözüm bekleyen konuları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Valilik protokol giriş kapısının ziyaretçilere kapalı olmasından seçim güvenliğine, medya mensupları ile iletişimden elektrik kesintilerine, kamu güvenliğinden Suriyeli mültecilerin durumuna kadar farklı konularda sohbet ortamında geçen ziyarette Vali Koçak, devletin bölgede bazı konularda zaaf kaldığı yönündeki eleştirileri kabul etmediğini belirtti. Vali Koçak, "Devlet bütün vatandaşlarının can güvenliğini kurumakla mükelleftir. Aldığı önleyici önlemlerle meydana gelebilecek sıkıntıların sorunların önüne önceden geçiyor. Aslında devleti süpürge makinesine benzetebiliriz. Süpürge makinesi ne kadar sessiz bir şekilde ortalıktaki tozları ve çöpleri toplarsa ve ne kadar ortalıkta gözükmezse nasıl ki o kadar daha makul oluyorsa devletin de ortalıkta gözükme yerine daha çok arka planda işini yapması daha makuldür" diye konuştu.
Ziyaret, çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mardinli Gazetecilerden Vali Koçak’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN