Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Jandarma Teşkilatı’nın 176. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Giriş Tarihi: 14.6.2015 21:08 Güncelleme Tarihi: 14.6.2015 22:54
’de Jandarma Teşkilatı’nın 176. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Kızıltepe Şehit Jandarma Üstçavuş İlker Düzova Kışlası’nda tören düzenlendi.
Törene Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Mardin İl Jandarma Alay Komutanı Alaaddin Karsavuran, İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan ve çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Mardin İl Jandarma Alay Komutanı Alaaddin Karsavuran, mensubu olmakla her zaman onur duyduğu ve kurulduğu günden bu güne millete ve vatana sadakatle hizmet eden Jandarma Teşkilatı’nın 176’ıncı kuruluş yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu, heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Karsavuran, ”176 yıllık köklü tarihiyle Jandarma Genel Komutanlığı kuruluşundan bu güne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler ulusumuzun bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz. Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti jandarması kurulduğu günden buyana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında gece gündüz, sıcak soğuk, yağmur çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir” dedi.
Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak ise, Jandarma Teşkilatı’yla binlerce yıllık tarihi boyutta adaletin tesis edilmesini en önemli araçlarından bir olduğunu söyledi. Koçak “Bu güne kadar gerek Osmanlı İmparatorluğu döneminde, gerekse Türkiye Cumhuriyeti devletinin toprakları içerisinde görev yaptığı dönemde görev alanı itibarı ile çok geniş alanda hizmet vermesini ve çok zor şartlarda hizmet vermesine rağmen hukuktan taviz vermeden, insan haklarından taviz vermeden milletimizin en zor zamanlarında yanında olan, toplumun huzurunu bozmak isteyenlerin korkuluğu ancak hukuka uyanların ve hakkın, adaletin yanında olanların beraber olmaktan mutlu olduğu, güven duyduğu bir teşkilat olmuştur. Jandarma teşkilatını nasıl tanımlarız diye baktığımızda aklımıza gelen en önemli unsur kırsal alanda vatandaşın en ücra köşede ihtiyaç duyduğunda yanında olan kolluk küveti, ona yardımcı olan devlet gücü diyebiliriz. Vatandaşımızın yanında olmak, vatandaşımızın hayat hakkını garanti altına almak, hatta bu ülke içerisinde yaşayan suçluları bile her zaman söylüyorum, hatta teröristin bile yaşama hakkını güvence altına alan bir anlayışla hizmet etmektedir. Kolluk kuvvetlerimizle, jandarmamızla çatışmaya giren bir terörist yaralandığında yine jandarmanın şefkatine muhtaçtır” dedi.
Yapılan etkinlikte şiirler okundu, santraç turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Jandarma Komutanlığı’nda görevli arama kurtarma ve narkotik köpeklerinin gösteri ise ilgiyle izlendi. Gösterilerden sonra jandarma ile ilgili açılan fotoğraf sergisi gezildi ve katılan misafirlere çeşitli ikramlar yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mardin’de Jandarma Teşkilatı’nın 176. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN