DİKA Yönetimi ’de Toplandı

Giriş Tarihi: 17.6.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 09:21
DİKA Yönetimi Mardin’de Toplandı
Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), sorumluluk alanında bulunan illerle ilgili TRC-3 Bölgesi’nde yer alan paydaşların katılımıyla koordinasyon toplantısı için ’de toplantı yaptı.
2014 Yılı Bütçe Uygulama sonuçlarının kurula sunularak karara bağlandığı toplantıya dönem başkanlığını yürüten Şırnak Valisi Ali İhsan Su, başkanlık etti. Toplantıya Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Batman Valisi Azmi Çelik, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ile birlikte Mardin, Şırnak, Batman ve Siirt belediye başkanları katıldı. Mardin’deki özel bir otelde gerçekleştirilen toplantıda yapımı devam eden Ajans Ana Hizmet Binası ile ilgili mevcut gerçekleşme ve ilerleme durumu görüşüldü. Toplantıda ayrıca Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (GAP BKİ) tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) teknik desteğiyle yürütülen Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı ve Enerji Verimliliğinin Arttırılması (GAP-YEEV) projesi kapsamında bölgesel ortak çağrı programı yöntemi ile çıkılması planlanan Sanayide Enerji Verimliliği Mali Destek Programı hakkında kurula bilgi verildi. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın talimatı ile ajanslar vasıtasıyla 81 il düzeyinde hazırlanan sosyal analiz çalışmasının içerik ve şablonu hakkında kurula bilgi verilmesinin ardından TRC3 illeri sosyal yapı mevcut durumu ve öne çıkan sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. TRC3 Bölgesi’nde ajans merkezi veya yatırım destek ofislerinde merkezi bütçeden gelen fonlar haricinde yürütülen, yürütülmesine katkı sağlanan ulusal veya uluslararası fonlar tartışıldı. Ajansın güdümlü proje desteği kapsamında uygulanmasına çalışılan projelerin ilerlemeleri hakkında kurul bilgilendirildi.
Toplantıda ayrıca 2014 Yılı Kentsel ve Çevresel Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında tamamlanan ön incelemeler, bağımsız değerlendirmeler, ön izlemelerle birlikte değerlendirme komitesi ve bütçe revizyonu süreçleri neticesinde oluşturulan başarılı proje listeleri genel sekreterlik görüşleri ile birlikte kurul onayına sunuldu.
Toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DİKA Yönetimi Mardin’de Toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN