Ramazan Ayında Gıda Denetimleri Artırıldı

Giriş Tarihi: 19.6.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 11:31
Ramazan Ayında Gıda Denetimleri Artırıldı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ramazan ayında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla gıda üretim, gıda satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik denetimlere hız verdi.
Mardin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, özellikle fırın, pastane ve unlu mamul üretimi yapan iş yerlerinin denetimlerine öncelik verilerek, tüm gıda işletmelerinde denetimlerin artırıldığı belirtildi. Vatandaşların karşılaştıkları sorunları Alo Gıda 174 hattına bildirmeleri istenilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Halkımızın güvenilir gıdaya ulaşmasını sağlamak için il genelinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda kontrol görevlilerince denetimler sürdürülüyor. Denetimlerde işletmelerin kayıt ve onay belgeleri, fiziki ortamları, asgari teknik ve hijyenik şartlara uygunluklarının kontrolü yapılıyor. Ayrıca işletme sahipleri ve çalışanları gıda güvenliği ve personel hijyeni konularında bilgilendirildi. Denetimlerde hijyenin yanı sıra özellikle ramazan ayında tüketimi artan tatlı ürünlerinde kullanılan yağlar başta olmak üzere kızartmalarda kullanılan yağlarının kontrolü yapılmaktadır. Ayrıca soğuk zincirin korunması gereken ürünlerde işletmelerin soğuk zinciri koruyup korumadıkları teknik cihazlarla anında tespit edilmekte ve sonuçlara göre gerekli işlemler yapılıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazan Ayında Gıda Denetimleri Artırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN