Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazeteciler İle Yakın Koruma Arasında Arbede

Giriş Tarihi: 2.7.2015 19:48 Güncelleme Tarihi: 2.7.2015 23:49
’de görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcilerinin basın toplantısı için davet edildikleri toplantı salonunda, gazeteciler ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yakın koruma polisleri arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı.
Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Mardin’e gelen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Valilik ziyaretinin ardından AK Parti il binasını ziyaret etti.
Gazeteciler ile Bülent Arınç’ın yakın koruması arasında yaşanan tartışma ise Arınç salona gelmeden hemen öncesinde yaşandı. Koruma polisinin gazetecilere karşı yaklaşımına ve gelişigüzel bağrışlarına tepki gösteren Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü ile koruma polisi arasında tartışma yaşandı.
Tartışmayı izleyen ve duruma tepkisiz kalmayan AK Parti Nusaybin İlçe Başkanı Osman Doğru da koruma polisinin tutumuna tepki göstererek, parti yöneticileri ve gazetecilere daha nazik bir tutum takınılması konusunda koruma polisine telkinde bulundu. Bunun üzerine Nusaybin İlçe Başkanı Osman Doğru ile koruma polisi arasında da tartışma yaşandı.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın Basın Danışmanı olan Salih Melek’in Cemiyet Başkanı Kadir Üründü’nün yanına gelerek koruma polisi adına gazetecilerden özür dilemesiyle olay daha fazla uzatılmadan tatlıya bağlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazeteciler İle Yakın Koruma Arasında Arbede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN