Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızıptepe’de Öğrenciler Ve Velileri Üst Geçit İstiyor

Giriş Tarihi: 20.10.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 12:02
Kızıptepe’de Öğrenciler Ve Velileri Üst Geçit İstiyor
’in Kızıltepe ilçesi uluslararası İpek Yolu üzerinde bulunan Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve velileri, yetkililerden üst geçit istedi.
Okul Aile Birliği Başkanı Adnan Kahraman, sorunun defalarca gerekli yerlere iletildiği ama şimdiye kadar bir şey yapılmadığını belirterek, taleplerinin yerine getirilmemesi durumunda çocukları için yolu trafiğe kapatacaklarını söyledi. Yolun 8 şeritli olduğunu ve okulda yaklaşık bin 500 öğrencinin eğitim gördüğünü vurgulayan Kahraman, “Öğrenciler bu yolu her gün geçmek zorunda kalıyor. Okul yönetimi olarak karayollarına gerekli yerlere bir sürü dilekçe verilmelerine rağmen buna bir çare bulunmadı. Birkaç gün önce 2 öğrencimiz karşıdan karşıya geçmeye çalışırken kaza geçirdi. Mağdur olan velilerimiz ve öğrencilerimiz var. Bu soruna bir kısa bir süre içerisinde çare bulunmasını istiyoruz” dedi.
“KIZIM 1 AY EĞİTİMDEN MAHRUM KALACAK”
Karşıdan karşıya geçmeye çalışan kızının kaza geçirdiğini anlatan velilerden Ramazan Saruhan, “Herkes bizim gibi şanslı olmayabilir benim kızım kurtuldu ama belki başkasının çocuğu kurtulamaz. Kızım geçirdiği kazadan dolayı şuan yaralı. En az bir ay eğitiminden mahrum kalacak. Buraya mutlaka geçit yapılması gerekiyor” diye konuştu.
“YETKİLİLERİN SESİMİZİ DUYMASINI İSTİYORUZ”
Öğrencilerden Merve Karaaslan, 3 yıldır okula gidip, gelmek için ciddi sıkıntılar yaşadıklarını anlatarak, şunları kaydetti:
“Daha önceki yıllarda gerek okul yönetimi gerek veliler tarafından bu konunun hassasiyeti ve ciddiyeti oluşturduğu riskle ilgili makamlara dile getirilmiş olmasına rağmen üzülerek bunu belirtmek istiyoruz ki yetkililer tarafından çözüme yönelik herhangi adım atılmamakta, çözüme yönelik bir çalışma olmadığını görmekteyiz. Bizler gerek mahalle sakinleri gerek okul öğrencileri adına yetkililerin sesimize kulak vermeleri ve ciddi can kayıpları yaşanmadan önce ivedi bir şekilde harekete geçmelerini temenni ediyoruz. Unutmayalım ki her kaybedilen bir can bir gelecektir. Geleceğimizi yok etmeyelim geleceğimize sahip çıkalım.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızıptepe’de Öğrenciler Ve Velileri Üst Geçit İstiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN