Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin en iyi fotoğrafları seçildi

Belediyesi'nin düzenlediği 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması'nin jüri sonuçları belli oldu. 'Fotoğraflarla Değişen Gebze' adlı yarışmada birinciliği, 'İsimsiz' adlı eseriyle İstanbul'dan Emre Soytürk kazandı. Yarışmada ikinciliğe Sakarya'dan İsmail Okur'un 'Kapı' adlı eseri, üçüncülüğe ise Kocaeli'den katılan Arzu İbranoğlu'nun Gebze'de 'Gün Doğarken' isimli fotoğrafı layık görüldü.

Giriş Tarihi: 2.1.2013 14:28
Belediyesi tarafından düzenlenen Fotoğraflarla Değişen Gebze 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren eserlerle sergilemede yer alacak fotoğraflar seçici kurul toplantısında belirlendi. Gebze Belediyesi Encümen Salonu'nda bir araya gelen seçici kurulu üyeleri toplam 679 eseri değerlendirmeye tabi tuttu. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özer Kanburoğlu, Fotoğraf Sanatçısı-Yazar Merih Akoğul, KASK Başkanı Cengizhan Günesen, Gebze Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Osman Nuri Çiriş ve Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kisbet'ten oluşan jüri üyelerine TFSF temsilcisi Serdar Akyay eşlik etti.

Yurdun değişik illerinden yarışmaya katılan 168 fotoğrafçının toplam 679 fotoğrafını büyük bir titizlikle inceleyen jüri heyeti, dereceye giren ve sergilemeye değer eserleri belirlemekte zorlandı. Eleme turları sonucunda finale kalan eserleri belirleyen jüri üyeleri, finalde gizli oylama yaparak sıralamayı gerçekleştirdi. Fotoğraflarla Değişen Gebze adlı yarışmada birinciliği İsimsiz adlı eseriyle İstanbul'dan Emre Soytürk kazandı. Yarışmada ikinciliğe Sakarya'dan İsmail Okur'un Kapı adlı eseri, üçüncülüğe ise Kocaeli'den katılan Arzu İbranoğlu'nun Gebze'de Gün Doğarken isimli fotoğrafı layık görüldü.

Seçici kurul değerlendirme toplantısında, Gebze Belediyesi Özel Ödülü'nü 'Kar' ve 'Gebze' isimli eseri ile İstanbul'dan Cüneyt Çelik, Jüri Özel Ödülü'nü ise 412933-1 Rumuzlu eseri ile Ali Fuat Altın kazandı. Mansiyon ödüllerinin sahibi ise 'Pencere' ve 'Kubbeler' isimli iki eseriyle Kocaeli'den Sare Kural ve 302166-2 rumuzlu eseriyle Aydın'dan Funda Bekiz oldu. Seçici kurul 32 eseri de sergilemeye layık buldu.

Gebze Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması'nın sergileme ve ödül töreni Cuma günü saat 14.00'te Gebze Center'da yapılacak. Yarışmada birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye bin TL, mansiyon ve özel ödüllere ise 500 TL para ödülü verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gebze'nin en iyi fotoğrafları seçildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN