Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara Kalesi'nde Bursa evi yükseliyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, sosyal tesis ağına Ankara Kalesi'nde inşaatı devam eden Bursa Evi'ni de eklemeye hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 6.1.2013
Bursa Derneği'nin Ankara Kalesi'ndeki 146 metrekarelik dernek binasının, talebi karşılamakta güçlük çekmesi üzerine devreye giren Büyükşehir Belediyesi, kalenin hemen girişindeki iki binayı da kamulaştırarak, Başkent'e Bursa Evi kazandırılması için çalışmaları başlatmıştı. Harabe halindeki sivil mimarlık örneği yapıların yıkılmasının ardından rekonstrüksiyon çalışmaları da tamamlanıp, restorasyon inşaatına başlandı. Ankara'daki Bursalıların buluşma mekanı olacak tesislerde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yüklenici firmanın sorumlularından çalışmalar hakkında bilgi aldı.

BULUŞMA NOKTASI

Ankara'da 9 binin üzerinde Bursalı bürokrat olduğunu ifade eden Başkan Altepe, projeyi önemsediklerini söyledi. Başkent'in en önemli noktası olan kale içine sosyal tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Altepe, "Tesis Bursalıların buluşma mekanı olacak. Ankara'daki Bursa lobisinin güçlenmesi ve Bursa için üretilecek fikirlerin burada şekillenmesini hedefliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara Kalesi'nde Bursa evi yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN