Oylat, proje konusu oldu

Giriş Tarihi: 6.1.2013

Pek çok hastalığa şifa olmasıyla tanınan İnegöl'deki Oylat Mağarası için proje geliştiren öğrenciler, mağaranın sağlık turizmine açılması için çalışacak

Köftesi, mobilyası, kaplıcası ile ünlü İnegöl'ün gözde yerlerinden biri olan Oylat Mağarası, Özel Rafet Kahraman Koleji öğrencilerinin proje konusu oldu. Proje kapsamında İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş'tan bilgi alan öğrenciler, Oylat Mağarası'nın sağlık turizmiyle de ön plana çıkmasını istiyor. Okulun coğrafya öğretmenlerinden Gülümser İncedayı tarafından geliştirilen "Oylat Mağarası'nın Astım ve Bronşit Hastalıkları İçin Kullanılması ve Sağlık Turizmine Açılması" projesi kapsamında 2 öğretmen ve 2 öğrenciyle İnegöl'e gelen ekip, Başkan Aktaş'ı ziyaret ettikten sonra mağarada incelemelerde bulundu. İncedayı "Okul olarak ürettiğimiz projelerden biri olarak Oylat Mağarası'nı konu edinmek istedik. Zira Bursa'da yaşıyoruz ve çevremizin markaları, değerleri bizim için önemli. Oylat Mağarası sadece normal turizmin ilgi odağı. Oylat Mağarası'nın sağlık turizmi için de kullanılmasını ve bu yönüyle de tanınmasını arzuluyoruz" dedi.

YARIŞMAYA KATILACAK
İncedayı "Bu konuyla alakalı Fen Lisesi 11'inci sınıf öğrencilerimiz Sümeyye Bayrak ve Emel Özay'dan oluşan bir proje ekibimiz var. Edebiyat Öğretmenimiz Betül Koçoğlu da bize bu konuda destek veriyor. Çalışmamız sonucunda hazırladığımız projemizi TÜBİTAK'a ve çeşitli ülkelerce açılan proje yarışmalarına göndereceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oylat, proje konusu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN