Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni yılda 13 köye temiz su müjdesi

Giriş Tarihi: 6.1.2013

Bursa Büyükşehir Belediyesi 2013 sürprizini Kestel'e yaptı. Kestel'e bağlı 13 köy, 13 milyon TL'lik yatırımla 2013 yılının ilk gününde sağlıklı içme suyuna kavuştu

Kestel'e bağlı 13 köy, Büyükşehir Belediyesi'nin 13 milyon TL'lik yatırımı ile 2013 yılının ilk gününde sağlıklı içme suyuna kavuştu. Başkan Altepe, yeni yıla 13 milyon TL'lik yatırım açılışı ile başladıklarını belirterek, bu yılın vizyon projelerin bir bir açılacağı hasat yılı olacağını söyledi.

VATANDAŞLARDAN BÜYÜK İLGİ

Uludağ eteklerinde olmasına rağmen yaz aylarında içme suyunu tankerlerle taşımalı olarak temin eden Ümitalan, Şükraniye, Yağmurlu, Soğuksu, Seymen, Gölcük, Gölbaşı, Lütfiye, Kozluören, Şevketiye, Çataltepe, Erdoğarköy ve Turanköy Büyükşehir Belediyesi'nin 13 milyon TL'lik yatırımıyla sağlıklı içme suyuna kavuştu. 13 köyün sağlıklı suya kavuşması nedeniyle Ümitalan Köyü'nde düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, belde belediye başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

2013 HASAT YILI OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ümitalan Köyü meydanında düzenlenen törende 2013 yılının Bursa için hizmetlerde hasat yılı olacağını söyledi. Yeni yıla 13 milyon TL'lik yatırım açılışı ile başladıklarını dile getiren Başkan Altepe, Bursaray Kestel hattı, stadyum, belediye binası, bilim teknoloji merkezi, deniz otobüsü, tarihi eserler, büyük meydan ve parklar, spor tesisleri gibi vizyon eserlerin bu yıl bir bir açılacağını vurguladı. Altepe, Bursa'daki kabuk değişiminin 2013 yılında herkes tarafından fark edileceğini söyledi.

6 bin 500 dönüm arazi suya kavuşacak
Bursa'nın siyah incir, sofralık zeytin ve armut ihracatında önemli bir paya sahip olan Osmangazi ilçesine bağlı Ahmetbey Köyündeki tarımsal sulama sorununun çözümü için AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Kemal Şerbetçioğlu devreye girdi. Kayalık Deresi Havzasının ilk etüt raporuyla izlenimlerin olumlu olduğunu söyleyen Şerbetçioğlu, "Raporun da olumlu olması halinde göletin yapımına en kısa zamanda başlanacak. Göletle birlikte 6 bin 500 dönüm arazi sulanacak" dedi. Ahmetbey Köy'den her yıl bin ton Bursa siyahı incirin ihraç edilirken, mevcut yıllık 2 milyon 420 bin TL'lik ihracatın 4 katına çıkması hedefleniyor. Yapılacak göletten Ahmetbey, Aksungur ve Gündoğdu köyleri yararlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni yılda 13 köye temiz su müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN