Üniversite gibi lise binası geliyor

Osmangazi ilçesinde belediyenin inşa ettirdiği Murat Hüdavendigar Lisesi 14 bin 400 metrekarelik alanıyla üniversite kampuslarını aratmıyor

Giriş Tarihi: 25.1.2013
Osmangazi Belediyesi tarafından, ilçede yapılan imar uygulamaları sonucunda elde edilen 14 bin 400 metrekarelik alana inşa edilecek olan Murat Hüdavendigar Lisesi, mini bir eğitim kampusunu andırıyor. İçerisinde yatakhanesi, kapalı ve açık spor salonu, konferans ve eğitim salonları ile kafeteryanın da yer alacağı okul, 24 derslikten oluşuyor. Projesi Osmangazi Belediyesi tarafından hazırlanan ve 18 ayda tamamlanması planlanan Murat Hüdavendigar Lisesi, farlı mimarisiyle de dikkati çekiyor.

DAHA İYİ EĞİTİM İÇİN

Valilik binasında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yapımı Osmangazi Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan okulun 18 ayda tamamlanacağını söyledi. Dündar, "Belediye olarak, eğitime yüzde yüz destek olmayı sürdürüyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim almaları için, bütün imkânlarımızı kullanıyoruz. Bu güne kadar, ilçemizdeki 189 okulumuzun çevre düzenlemesi, çocuk oyun grupları, boya ve benzeri ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olduk. Ancak, bu gün imzaladığımız protokol ile Osmangazi Belediyesinin tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş oluyoruz. Belediye olarak sıfırdan bir okul inşa edip eğitimin hizmetine sunacağız" dedi.

HÜKÜMDAR ADI KONDU

Hamitler'de yapılacak okulun adını, Osmanlı İmparatorluğu'nun Anadolu topraklarından çıkıp Balkanlar'a açılmasında öncülük eden Sultan Murat Hüdavendigar'dan aldığını ifade eden Başkan Mustafa Dündar, "Belediye olarak bu güne kadar eğitime verdiğimiz ufak tefek desteklerin ötesinde, eğitime yüzde yüz destek olmak adına, önce arsasını üretip, sonrada bu arsa üzerinde her şeyiyle bizim tarafımızdan yapılmış bir okulu eğitimin hizmetine sunma kararı aldık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite gibi lise binası geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN