Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Enerji Verimliliği" bildirgesine imza attı

Giriş Tarihi: 1.2.2013

Bursagaz, "Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi"ni imzalayan ilk doğalgaz dağıtım şirketi oldu. Genel Müdür Ahmet Hakan Tola, sektörü etkileyecek bir girişime imza attıklarını söyledi

Enerji sektöründe yenilikçi yaklaşımlarıyla adından sıkça söz ettiren EWE AG'nin ana hissedarı olduğu Bursagaz, sektöründe fark yaratan projeleriyle yine adından söz ettirmeye devam ediyor. Süreçlerinde tükettiği enerjinin verimlilik düzeylerini enerji yönetim sistemi kapsamında geliştirdiği uygulamalar ile sürekli ölçümleyerek iyileştirme faaliyetleri gerçekleştiren Bursagaz, binalarında da enerji verimliliği konusunda pek çok önleyici faaliyeti hayata geçirerek, karbon salınımı konusunda örnek çalışmaları hayata geçirdi. Son olarak İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği tarafından oluşturulan ve Türkiye'nin önde gelen şirketlerinin altına imza attığı "Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi"ni imzalayan Bursagaz, hizmet ürettiği binalarında gerçekleştirdiği iyileştirme faaliyetlerinin de bir kanıtını oluşturmuş oldu.

'ÖNCÜ OLDUK'
İmzalanan bu bildirgenin kendileri için önemli bir adım olduğunu dile getiren Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, 2012'de ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ile sertifikalandırılan ilk enerji şirketi olduklarını ve bu gururu perçinlemek için bu bildirgeye imza atan bir şirket olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Tola, attıkları bu adımın sektördeki diğer oyuncuları etkileyecek bir girişim olduğunu ve bu yöndeki çalışmalarda öncü şirket olmaktan büyük gurur duyduklarını dile getirdi. Tola, "Biz Bursagaz olarak enerji yönetim sistemi uygulamalarını son derece etkin bir şekilde hayata geçiren bir şirketiz. Özellikle yeni dönemde inşa edeceğimiz genel müdürlük binamız ile yenilenebilir enerji kullanımının binalarda yaygınlaştırılması hususunda son derece önemli bir adım atmış olacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Enerji Verimliliği" bildirgesine imza attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN