Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da buz üretim ve balık muhafaza ünitesi açıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 1993 yılından beri yürütülen Gökçeada - Tarımsal Kalkınma ve İskan Projesi kapsamında 'Buz Üretim ve Balık Muhafaza Ünitesi'nin açılışı yapıldı.

Giriş Tarihi: 2.2.2013 16:25 Güncelleme Tarihi: 2.2.2013 16:25
Açılışta konuşan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Akkuş, balıkçılığın ekonomisinde önemli yer tuttuğunu belirterek, deniz ürünlerinin hemen her çeşidinin Bozcaada sularında bulunduğunu söyledi.

Akkuş, proje kapsamında günlük 3 ton buz üretimine sahip ve aynı zamanda balık muhafaza ünitesi kurulduğunu, Bozcaada Su Ürünleri Kooperatifi'nce işletilen teknelerin bakım ve onarımlarının yapıldığı çekek yerinde kızakların yenilenmesi için yla 7,50 metreküplük çam kereste verildiğini söyledi. Akkuş, Bozcaada Su Ürünleri Kooperatifi üyesi ve su ürünleri ruhsat tezkeresi bulunan 15 balıkçıya balık ağ malzemesi verildiğini de kaydetti.

Açılıştan sonra Bozcaada Kaymakamı Abdulgani Mağ ve İl Müdürü Mustafa Akkuş, Bozcaada Su Ürünleri Kooperatifi üyesi ve su ürünleri ruhsat tezkeresi bulunan 15 balıkçıya ağ dağıttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozcaada'da buz üretim ve balık muhafaza ünitesi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN