Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa'yı unutamam

Giriş Tarihi: 3.2.2013

Bursaspor ile yollarını ayıran Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, ilk veda ziyaretini Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye yaptı

Veda ziyaretlerine başlayan Ertuğrul Sağlam, Bursa'da 4 yıl içinde önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, "Önceki gün Vakıfköy'e gittim. Milli Takım Hocalarıyla bir araya geldik. 16 yaş Milli Takıma Bursa'dan 9 futbolcu gitmiş. Bu önemli bir başarı. Yine onlara Vakıfköy Tesisleri'nde yaşanan dönüşüm sürecini anlattım, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin bu işte ne kadar emeği olduğunu söyledim. Her dönemde yanımızda oldunuz, bize güç verdiniz. Bu nedenle teşekkür ediyorum, hakkınızı helal edin" diye konuştu.

GERE KÇESİ Nİ AÇIKLADI

Bursa'da görev yaptığı süre içinde güzel ilişkiler oluştuğunu ve zedelenmemesi gereken bağlar kurulduğunu kaydeden Sağlam, "Şimdi bana gönül koyuyorlar ama bu bağın zedelenmemesi adına böyle bir karar aldım. Tekrar bir araya geldiğimizde ilişkiyi sıfırdan başlatmaktansa güzel bir yerden başlamak daha doğru olur. Ben 37 yaşında Beşiktaş'a antrenör oldum. 1.5 yıl sonra kendi isteğimle ayrıldım. Çünkü saygınlığım zedeleniyordu o gün için. Ama o ayrılış, Türk futbol tarihinde belki bir daha yaşayamayacağım güzel bir başarının başlangıcı oldu. Bursaspor'da şampiyonluğu yaşadık. Bu gidişin de bir hayrı olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

KUVVETLİ BİR BAĞ OL UŞTU

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Bursasporlular için Ertuğrul Sağlam'ın yerinin bir başka olduğunu söyledi. Bursaspor'un bir havası olduğunu ancak Ertuğrul Sağlam ile birlikte daha fazla Türkiye gündemine geldiğini ifade eden Başkan Altepe "Bursaspor tarihinde ilk defa şampiyonluğu yaşadı. Bunu yaşatan teknik ekibin başında siz vardınız. Sizinle birlikte tarihi bir olay gerçekleşti. Ben tüm Bursasporlular adına size şükranlarımı sunuyorum. Bursalıların gönüllerinde ayrı bir yeriniz olduğunu bilin. Ancak şartlar değişebiliyor, inşallah değişik gelişmeler yaşanabilir. Güzel günler yaşadık. Bursa'da güzel bir hava oluştu. Şampiyonlukla Türkiye'nin her yerinde timsah yürüyüşü yapıldı. Daha önemli görevlere geleceğine inanıyorum. Kararınız sizin ve aileniz için hayırlı olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'yı unutamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN