Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lapseki çamurlu sulardan kurtulacak

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, su şebekesi yenilenecek.

Giriş Tarihi: 5.2.2013 16:24
Su borularının eski olduğu için hem kanser riski taşıması, hem de suların çamurlu akması sıkıntıya sebep oluyordu. Yapılan araştırmalarda eskiden kalma boruların küf tuttuğu ve içerisinde kireç ve kimyasal maddelerin birleşerek katı bir maddeyle tıkanmalara sebebiyet verdiği belirlendi. Aşırı yağışlarda su borularının seviyesinin üstüne çıkan çamurlu sular şehir şebekesine karışıyordu.

Lapseki Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim, havuzlarda yaptığı anti bakteriyel kaplamalarla işe başladıklarını söyledi. Bu çalışmaların yetersiz kalacağına değinen Başkan Ekim, bazı altyapılara inerek yeni borular monte edilmesi için Fen İşlerine talimat verildiğini bildirdi. Ekim, 'Lapseki'de benim evim de dahil sular maalesef çamur gibi akıyordu. Bu tabii ki eskiden kalma altyapının değiştirilmemesinden kaynaklanıyordu.

Yaklaşık 7 bin 400 metre borular için yapılan 512 bin liralık ihalemiz tamamlandı. Pit borular şu anda belediyemize teslim edildi. Çalışmalar en geç Martta başlayacak. Genelde Ocak ve Şubat ayları ihalelerde tatil olarak kullanılıyor. Bunda ihaleyi alan firma çalışmamakta serbesttir. Fakat havalar güzel giderse ve firma çalışmalara daha erken başlamak istiyoruz derse biz engel olmayız. Borular döşendikten sonra çamurlu sulara veda edeceğiz. Lapseki halkımıza hayırlı olmasını diliyorum' dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lapseki çamurlu sulardan kurtulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN