Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnsanlık dersi

Bursa'da yaşayan güvenlik görevlisi Ali Kösterili'nin örnek davranışı adeta 'insanlık dersi' verdi. Kösterili, pazarda unutulan poşet dolusu ilacı sahibine ulaştırmak için ilaçları yazan doktora kadar ulaştı

Giriş Tarihi: 8.2.2013
Mustafakemalpaşa İlçesi'nde kapalı pazar yerinde bir poşet içerisinde bulunan ilaçları teslim alan zabıta poşeti belediyeye götürdü. İlaçların sahibi mesai bitimine kadar ortaya çıkmayınca zabıta görevleri poşeti çöpe atmaya karar verdi. Ancak belediyede güvenlik görevlisi olarak çalışan Ali Köstereli'nin gönlü bu ilaçların çöpe atılmasına razı olmadı. Çünkü bazı ilaçların sigorta tarafından karşılanmadığını ve bu ilaç sahibinin zor durumda olabileceğini düşündü. Bunun üzerine ilaç sahibini bulmaya karar veren Köstereli adeta dedektif gibi iz sürmeye başladı.

DOKTORU BULDU

Mesai sonrası ilçedeki nöbetçi eczane giden Köstereli ilaçların yazan eczaneyi öğrenmek istedi. Şans eseri ilaçlar, gittiği eczane tarafından yazıldığı ortaya çıktı. Ancak eczane ilaçları alan kişiyi tanımıyordu. Bunun üzerine Ali Köstereli, ilaçları yazan doktora ulaştı. Dr. Murat Çubukçu'nun aile hekimliğini yaptığı Karaoğlan köyünden Furkan Çimen'e yazıldığı anlaşılan ilaçlar, Güvenlik görevlisinin özverili gayretleri sonucu Karaoğlan köyü muhtarı Kemalettin Demir aracılığıyla sahibine ulaştırıldı. Köstereli, "Bazı ilaçları kurumlar karşılamıyor, bazılarının ise belirli bir süresi var o süre dolmadan yenisini alamıyorsunuz, bu ilaçların da bu tip ilaçlardan olabileceğini düşündüm ve sahibine ulaştırmak istedim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnsanlık dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN