Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Deniz otobüsü tamam arabalı BUDO isteriz'

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin İstanbul-Bursa arasındaki deniz otobüsü seferleri vatandaşların yoğun ilgisi sayesinde henüz bir ay dolmadan İDO'yu solladı. Vatandaşlar şimdi de arabalarıyla seyahat etmek için Başkan Recep Altepe'den feribot istiyor

Giriş Tarihi: 15.2.2013
Bursa ile İstanbul arasında 24 Ocak'ta seferlere başlayan BUDO, gerek uyguladığı sabit fiyat politikası gerekse de sunmuş olduğu konforlu ulaşım olanağı ile vatandaşların bir numaralı tercihi oldu. Özelleştirmenin ardından İDO'da yaşanan esnek fiyat tarifesi nedeniyle bilet ücretleri konusunda birçok sıkıntı yaşayan vatandaşlar BUDO'nun hizmete girmesiyle birlikte rahat bir nefes aldıklarını dile getirirken, Büyükşehir Belediyesi'nden BUDO'nun hizmet ağını genişletmesini istiyorlar. Seferlere başladığı 24 Ocak'tan bu yana BUDO'ya büyük ilgi gösteren vatandaşlar, sefer sayıları arttırmasını ve filoya bir de feribotun eklenmesini istiyor. Yolcular ayrıca BUDO'nun Bandırma ve Kadıköy'e de seferler başlattığı takdirde alanında rakipsiz olacağını düşünüyor.

ULAŞIM ARTIK KEYİFLİ

Yolculukta BUDO'yu tercih eden vatandaşlar yolculuk boyunca her şeyin çok güzel olduğunu belirtiyor. Daha önce başka bir alternatifi olmadığı için sürekli olarak İDO ile yolculuk yaptıklarını ve her seferinde sıkıntılar yaşadıklarını belirten vatandaşlar, BUDO'nun seferlere başlamasının ardından Bursa ile İstanbul arasındaki ulaşımın son derece keyifli halde geldiğini belirtiyor. Özellikle BUDO'nun uyguladığı sabit fiyat politikası sayesinde ne kadar ücret ödeyerek yolculuk yapacaklarını bilme imkânına kavuştuğunu belirten Sinem Balcı adlı yolcu, "Sürekli olarak Bursa-İstanbul arasında yolculuk yapıyorum. İDO'nun uyguladığı esnek fiyat tarifesi nedeniyle her yolculuk için günler öncesinden bilet alma telaşına düşüyordum. Ancak BUDO'nun kurulmasıyla birlikte bunlar geride kaldı. Şimdi hareket saatinden 5 dakika önce gitsem bile biletimi aynı fiyata alabiliyorum" diyor.

ÖĞRENCİLER İÇİN EKONOMİK
BUDO seferlere başladığı günden itibaren özellikle öğrencilerin vazgeçilmezi olmuş durumda. 14 TL olan öğrenci bilet ücretinin çok uygun olduğunu söyleyen özellikle üniversite öğrencileri, BUDO'nun kendileri için avantajlı olduğunu ifade ediyor. BUDO'nun seferlere başlaması ve öğrenci fiyatının çok uygun olması ile her hafta sonu Bursa'dan İstanbul'a gittiğini anlatan Leyla Şimşek BUDO deneyimini şu sözlerle anlatıyor: "Öğrenci olduğum için bilet fiyatları çok önemli. İDO ile yolculuk yaparken bilet almayı son güne bıraktığımda oldukça yüksek ücretler ödüyordum. Şimdi ise ne kadar ücret ödeyerek yolculuk yapacağımı biliyorum. Bu benim için çok önemli. Artık her hafta sonu İstanbul'a gidebiliyorum." Bursa ile İstanbul arasında iş dolayısıyla arabayla gidip gelmek zorunda kalan vatandaşlar ise Büyükşehir Belediyesi'nden feribot hizmetini de devreye sokmasını istiyor. Şu an BUDO'nun her açıdan İDO'dan çok daha iyi olduğunu ancak BUDO'nun tek eksiğinin feribot hizmeti sunmaması olduğunu dile getiren Ahmet Duvar "Seferlere başladığı günden itibaren yolculukta sadece BUDO'yu tercih ediyorum. Ancak işim nedeniyle kimi zaman arabamın da yanımda olması gerekiyor. Böyle zamanlarda feribotu olduğu için mecburen İDO ile yolculuk yapmak zorunda kalıyorum. Eğer Büyükşehir Belediyesi, filoya bir de feribot etlerse çok mutlu oluruz" diyor. Bazı yolcular ise yeni sefer noktaları konması gerektiğini düşünüyor. Bursalı yolcular özellikle Bandırma ve Kadıköy'e başlayacak seferlerin BUDO"nun yolcu sayısını çok daha yukarılara çekeceğini düşünüyor. Filoya feribot katmanın gündemlerinde olmadığını açıklayan Büyükşehir belediyesi yetkilileri ise "Ancak vatandaşlarımızın talebi bizim için her şeyden önemlidir" görüşünü dile getiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Deniz otobüsü tamam arabalı BUDO isteriz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN