Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zabıtası'ndan fırınlara denetim

Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ilçe genelindeki fırınlara yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 16.2.2013 12:19 Güncelleme Tarihi: 16.2.2013 12:24

Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve Kartepe İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri Kartepe İlçesi'nde beş ayrı ekiple fırınları denetledi. Denetimlerinde halk sağlığını ön planda tutan Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki fırınları mercek altına aldı.

Denetim ekibi, ekmek üretimi ve satışı yapan işletmelerde işyeri açma ruhsatı, hafta sonu tatil ruhsatı, çalışanların portör muayenelerini, ekmek gramajı ve hijyeni konularında denetimde bulundu.

Denetimlerde işletme sahiplerine 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri ve Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında gerçekleşen belge değişikliği hakkında bilgi verilip bu konuda İlçe Tarım Müdürlüğü'ne başvuruda bulunmaları gerekliliği de aktarıldı. Halk sağlığını direk ilgilendiren konularda hassas davrandıklarını belirten Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik, 'Öncelikle fırınlarımızda yaptığımız denetimlerimizi belirlenen periyotlar halinde aralıksız sürdürmekteyiz.

İşletmelerde ekiplerimizle genel temizlik, portör muayeneler, gramaj kontrolleri, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatlarını kontrol etmekteyiz. Evrak eksikliği olan işyeri sahiplerini uyararak en kısa zamanda tamamlamasını istemekteyiz' dedi.

Kartepe'nin fırınlarında insan sağlığını olumsuz etkileyecek bir olumsuzlukla karşılaşmadıkları belirten ekipler, sağlıklı ortamlara sahip ve standartlara uygun işletmelere teşekkür de ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kartepe Zabıtası'ndan fırınlara denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN