Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi köylü pazarı yeniden açılacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tarihi köylü pazarının tarihi sur içinde yeniden faaliyete başlayacağını söyledi

Giriş Tarihi: 17.2.2013
Büyükşehir Belediyesi, Bursa'nın tarihi mirasını gün yüzüne çıkarırken, otantik değerleri de aynı özellikleriyle geleceğe taşıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tarihi ve Kültürel Miras Projeler Koordinatörü Aziz Elbas ile birlikte tarihi surlara yaptığı incelemede, Tahtakale'deki köylü pazarının sur içindeki alanda yeniden faaliyete başlayacağının müjdesini verdi.

SURLARIN İÇİNDE

Başkan Altepe, kültür ve medeniyet kenti Bursa'nın her köşesinin yeniden düzenlendiğini ifade ederek, "Bursa'nın en önemli bölgelerinden biri Tahtakale bölgesi ve surlardır. Tahtakale ile özdeşleşen köylü pazarının tekrar canlandırılması için Büyükşehir Belediyesi olarak faaliyetlerimizi başlattık. Köylü pazarı, Yerkapı'nın önündeki dış ve iç surun bir arada olduğu, belediyenin daha önce kamulaştırdığı eski fabrikanın yeri olan boş alanda kurulacak" diye konuştu.

FAALİYETE BAŞLAYACAK

Köylülerin daha önce olduğu gibi buraya da kendi ürünlerini sabahın erken saatlerinde getirip, esnafa satış yapabileceğini kaydeden Başkan Altepe, "Dağ köylüleri, her gün öğleden önce en geç saat 11.00'a kadar buradaki köylü pazarında ürünlerini satabilecekler. Güzel bir pazar yerini burada yeniden canlandırıyoruz. Bursa'nın tarihinde önemli yeri olan köylü pazarı 10 gün içinde burada tekrar faaliyete başlayacak" şeklinde konuştu. Başkan Altepe, bölgedeki incelemelerinin ardından vatandaşlarla da sohbet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi köylü pazarı yeniden açılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN