Uyanık engelliye Maliye'den kırmızı kart!

Giriş Tarihi: 22.2.2013
Konumum gereği ÖTV'den muaf araç aldım. Borçlarımı ödeyebilmek için aracın tertibatını söktürüp sattım. Kimse 'Satamazsın' diye de uyarmadı. Geçen gün vergi dairesinden evrak geldi. Şok oldum! 2003'te kesilen ceza 10 yıllık faiziyle yaklaşık 4 bin lira olmuş. Fakat bu cezayı ödeyecek durumum yok. Bana bir yol gösterin.
Tabii ki yol gösteririm. Önce bir konuya açıklık getireyim. Yanlışlar karşısında sizlerin hakkını savunup yetkilileri acımasızca eleştiriyoruz. Yani çuvaldızı başkasına batırıyorsak, iğneyi de kendimize batırmasını bilelim, değil mi! Size sağlanan haktan yararlanıp ÖTV'den muaf araç almışsınız. Tabii ki alacaksınız. Ancak yasadaki hükme göre üstelik ruhsattaki "5 yıl satılamaz" şerhine rağmen aracınızın özel tertibatını sökerek satmışsınız. Kusura bakmayın. Eee, bu uyanıklığınızın bedelini de ödemek zorundasınız.

BÖBREK HASTASINA YOK

Ortopedik bir rahatsızlığı olmaksızın yüzde 90'ın altında engelli raporuna sahip (örneğin böbrek hastaları gibi) engellilerin bu kanundan faydalanarak araç alımı mümkün müdür? Yardımınızı rica ediyorum. Cüneyt KÖSE
ÖTV Yasası'ndaki hükümler gayet açık. Yüzde 90 ve üzeri engelli olanlar ÖTV'den faydalanıyor. Ancak sizin gibi böbrek rahatsızlığı olan ve rapor oranı yüzde 90'ın altındaki kişiler ÖTV'den muaf araç alamıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyanık engelliye Maliye'den kırmızı kart!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN