Kosova'nın mutluluğuna Bursalılar da ortak oluyor

Kosova'nın Bursa'daki kuruluş yıldönümünde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Bu coşkuyu paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 24.2.2013
Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen 'Kosova Cumhuriyeti'nin 5. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Gecesi', Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Yıldırım Bayezid Salonu'nda gerçekleştirildi. Geceye, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Vali Yardımcısı Ahmet Kurt, Kosova İçişleri Bakanı Bayram Çelebi, Kosova'nın Bursa Fahri Konsolosu Fahrettin Gülener, İzmir Fahri Konsolosu Muharrem Toprak, Karadağ Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ramo Braliç, Kosova Kamenice Belediye Başkanı Shaip Surdilli katıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kosova'nın 5. kuruluş yıldönümünü kutladı. Türkiye ile Kosova'nın kardeş ülkeler olduğunu belirten Başkan Recep Altepe, "Kosova bütünün bir parçası, Avrupa'daki dostlarımızdır. Bizler her zaman orada oluyoruz. Kalbimizin Kosova ile birlikte attığını her ortamda göstermeye çalışıyoruz. Kosova'yı kendimizden ayrı düşünmüyoruz" dedi. Kosova'da uzun yıllar yaşanamayan kültürün ve inancın tekrar yaşanabilmesi için çaba gösterdiklerini ifade eden Başkan Altepe, "Kosova'nın her yerinde buradaki organizasyonların aynısını yapıyoruz. Kosova ile Türkiye arasında Bursa önemli köprü oluyor" dedi. Kosova İçişleri Bakanı Bayram Çelebi Altepe'ye teşekkür ederek Altepe'ye teşekkür plaket verdi.

'BİZİM ÇIKAR HESABIMIZ YOK'
Kosova İçişleri Bakanı Bayram Çelebi ve beraberindeki heyeti ağırlayan Büyüyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe Kosavalı heyetle bir araya geldi. Kosova'nın Türkiye için gerçek anlamda kardeş ve dost ülke olduğunu vurgulayan Altepe, "Kosova'nın güçlü olması, problemlerini çözmesi ve kendine yetebilmesi bizim için daima tek amaç olmuştur. Biz ilişkimizi çıkar üzerine asla kurmadık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kosova'nın mutluluğuna Bursalılar da ortak oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN