Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ına ziyaretçi akını

Giriş Tarihi: 25.2.2013 09:48

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Ödemiş Şubesi'nin organizasyonu ile önce Birgi beldesinde, ardından da beş gün boyunca Ödemiş'te vatandaşlarla buluşan 'ını, bir haftada binlerce vatandaş ziyaret etti.

Tarihin akışını değiştiren Zaferi'ni ve zaferin kazanıldığı koşulları çeşitli objelerle gözler önüne seren TIR'ı Birgi Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi'nin de katkılarıyla halkla buluşturan ADD Ödemiş Şubesi yönetimi, TIR'a olan ilginin gurur verici ve sevindirici olduğunu belirtti.

İki gün Birgi'de ziyarete açık tutulan, ardından da Çarşamba gününden itibaren Hükümet Meydanı'nda ziyaretçilerini ağırlayan müze TIR'ı, 10 bin Ödemişli'nin ziyaret ettiği belirtildi. Hafta içi öğrencilerin akınına uğrayan müze TIR'a, cumartesi günü de pazar alışverişi için ilçe merkezine inen büyükler ilgi gösterdi. Cumartesi günü 4 bini aşkın vatandaşın ziyaret ettiği gezici müzede duygu dolu anlar yaşayan vatandaşlar, anı defterine de duygularını yansıttılar. Bazı vatandaşlar da satışa sunulan Çanakkale Zaferi'ne ait hediyelik eşyalardan satın aldılar.

Müze TIR'da sergilenen objelerin Çanakkale ruhunu yaşattığını ve bunu en iyi şekilde vatandaşa anlattığını dile getiren ADD Ödemiş Şube Başkanı Hikmet Güriş, 'Savaştan kalan eserlerin yer aldığı, savaştan gurur ve acı dolu sahnelerin canlandırıldığı TIR Ödemiş'ten hak ettiği ilgiyi gördü. Vatandaşlarımız büyük bir istekle TIR'ı ziyaret edip Çanakkale Şehitleri ve Gazilerine minnetlerini sergilediler. Öğrencilerin ilgi göstermesi bizim için çok önemliydi. Bundan sonra da benzer organizasyonlarla öğrencilerimizin vatan aşkıyla yapılanları ve kurucu ruhu yerinde görmelerini sağlamak istiyoruz' diye konuştu.

TIR'ın hem Birgi'den, hem de Ödemiş'ten bir kez daha davet aldığını, vatandaşların bir kez daha müze TIR'ı istediklerini söyleyen Güriş, 'Müzeyi gerek Birgi'de, gerekse de Ödemiş'te ninelerimiz, dedelerimiz gözyaşlarıyla ziyaret ettiler. 7'den 70'e herkese hitap eden müzeyi sadece cumartesi günü 4000'den fazla vatandaşımız ziyaret etti. Ödemiş'te 5 günde de 10 bini aşkın vatandaşımız müzemizi dolaştı. Bunun gurur ve sevincini yaşıyoruz. Bu organizasyonda bizden desteklerini esirgemeyen Ödemiş Belediyesi ve Birgi Belediyesi'ne teşekkürlerimizi sunuyoruz' dedi.

Gezici müzenin Çanakkale'ye gidemeyen vatandaşların ulus devletin nasıl meydana getirildiğini görmesi açısından önemli bir görev üstlendiğini belirten Güriş, TIR'ın Tire, Beydağ ve Selçuk'a da gideceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale 1915 Müze TIR'ına ziyaretçi akını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN