Türkiye'nin en iyi haber sitesi

21 adet kaçak yapı yıktırıldı

Giriş Tarihi: 27.2.2013 10:32

Çerkezköy'de yıkım başladı.

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde?Çerkezköy Belediyesi, imar planlarında kamuya ayrılan yol, yeşil alan ve dere koruma bandı üzerinde kaçak olarak inşa edilen yapıların yıkım işlemlerine başladı.

65'i Bağlık Mahallesi'nde, 39'u da Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde olmak üzere toplam 104 kaçak yapı için yıkım kararı alan Çerkezköy Belediyesi, dün başladığı yıkım çalışmaları kapsamında, hazine arazisi üzerindeki 21 adet gecekondu, kömürlük ve hayvan barınağını yıktı.
Kepçe ve dozerlerle gerçekleştirilen yıkım çalışmaları kapsamında 42 gecekonduya da '30 gün içinde boşaltın' tebligatı gönderildi. Bu evlerde, tanınan sürenin bitmesinin hemen ardından yıktırılacak.

Gerginlik çıkması ihtimali göz önünde tutularak, geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen yıkım çalışmaları sırasında, sanılanın aksine hiçbir gerginlik yaşanmazken, bazı konut sahiplerinin, yıkım ekiplerine yardımcı olması da dikkatlerden kaçmadı.

Yıkım çalışmaları, belirlenen 104 evin tamamının yıktırılması ile devam edecek. Dün gerçekleştirilen yıkım çalışmalarına Çerkezköy Belediyesinden Zabıta Müdürü Kenan Erez, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Jeoloji Mühendisi Züleyha Zaimoğlu ile tekniker Erkan Koçer, Fen İşleri Müdürlüğünden yol Bakım Sorumlusu İbrahim Toptaş, Su ve Kanal Müdürü Sebahattin Ayaz, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğünden Çevik Kuvvet Amiri Fatih Bölükbaşı ile Çevik Kuvvet Komiser yardımcısı Barış Gökçearslan, İtfaiye Çavuşu Mümin Davul, TREDAŞ Görevlisi Ahmet Bayırlı ile çok sayıda zabıta, çevik kuvvet polisi, itfaiye ekipleri ile sağlık ekipleri de hazır bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
21 adet kaçak yapı yıktırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN