Arkadaşını okula getir hediyeyi götür

Giriş Tarihi: 1.3.2013

Bursa'da okula gitmeyen öğrencilerin devamsızlığını engellemek amacıyla, arkadaşını okula getiren öğrenciye hediye verilmeye başlandı

Mustafakemalpaşa ilçesindeki roman vatandaşların yaşadığı mahallede bulunan Güner Şenpamukçu İlköğretim Okulunun Gelişim Yönetim ekibi, devamsızlığın yoğun olduğu mahallede "Arkadaşını da Okula Getir" kampanyası düzenledi. Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğünün destek verdiği kampanya ile 300'e yakın kayıtlı öğrencinin okula devamlılığı hedefleniyor.

HEDİYELERİ KAPTILAR

Ağırlıklı olarak Roman vatandaşların yaşadığı Dere ve Yenidere mahallelerindeki bin 150 öğrencinin eğitim aldığı okulda devamsız öğrencilere yönelik hazırlanan projede okula en çok devamsız arkadaş getiren ilk 3 öğrenci hediye almaya hak kazanacak. Kampanyada birinci öğrenciye Tablet Bilgisayar, ikinciye Bisiklet ve üçüncüye Dijital Fotoğraf Makinesi hediye edilecek. Düzenlenen kapmaya ile öğrencilerin okula olan devamsızlıklarını minimuma indirmeyi hedeflediklerini söyleyen Okul Müdürü Serkan Türkmen, "Öğrencilerimizin akran etkisinin fazla olduğu bir yaş grubunda olmaları nedeniyle "Arkadaşını da Okula Getir" projesini hayata geçirdik. Bu proje ile okulumuzdaki devamsızlık sorununu en aza indirmeyi amaçlıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arkadaşını okula getir hediyeyi götür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN