Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da atık yağlar toplanıyor

Çanakkale'nin ilçesinde, belediye ekipleri, lokanta, restoran gibi işletmelerden sonra evlerden ve küçük iş yerlerinden de bitkisel atık yağ toplamaya başladı.

Giriş Tarihi: 1.3.2013 13:22
Belediye'nin başlattığı kampanya ile her 5 litre atık yağ getiren vatandaşlara 1 litre ayçiçek yağı hediye ediliyor. Biriktirdikleri atık yağları Belediyesi Çevre Mühendisi'ne teslim eden vatandaşlara Belediye Başkanı Mehmet Özkan tarafından hediye yağ ve teşekkür belgeleri takdim edildi. Özkan, vatandaşlardan 5 litre atık yağ biriktirmeleri halinde Biga Belediyesi'ni arayarak haber vermelerini istedi.

Özkan, 'Vatandaşlarımızdan evlerinde kullandıkları bitkisel yağları lavaboya dökmemelerini, kapalı bir kapta biriktirmelerini istiyoruz. Atık yağları biriktiren vatandaşlarımız belediyemizi arayarak ilgili birimimize isimlerini ve adreslerini bildirmeleri halinde, ekiplerimiz evlerine giderek bu atık yağları alacak ve kendilerine 1 litre ayçiçek yağını hediye olarak verecek' dedi.

Özkan, lavaboya dökülen her damla atık yağın telafisi mümkün olmayan çevre felaketlerine sebep olduğuna, insan sağlığına ve çevreye zarar verdiğine dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biga'da atık yağlar toplanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN