Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya

ilçe merkezinde bir nın, kolonlarından birinin beton kalitesinin yıpranması nedeniyle yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 6.3.2013 10:14
, Camikebir Mahallesi Arif Hikmet Caddesi üzerinde bulunan Burcu Apartmanı yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Her gün onlarca aracın ve yayanın geçtiği cadde üzerinde yı taşıyan kolonun betonarmesi dökülürken demirleri gözüküyor.

Belediye Başkanı Süleyman Altınok, bina sahibine binanın tehlike oluşturduğunu ifade ettiklerini belirterek şöyle konuştu: 'Biz binanın boşaltılmasını istedik. Bina sahibi H.Irmak, bizden süre istedi. Verdiğimiz süre üç ayı geçmesine rağmen bina boşaltılmadı. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, zabıta kendisine uyarı yaptı, binayı boşaltmasını istedi, son kez bir ay daha süre istedi. Bu süre sonunda da bina boşaltılmadı. Biz de kendilerinden, gerekli uyarılarımızı yaptığımızı, sorumluluk kabul etmeyeceğimizi belirten bir yazı aldık. Binayı polis zoruyla boşaltmaktan başka çare yok.'

Üç katlı binanın her an yıkılabileceğini söyleyen vatandaşlar, 'Tehlike geliyorum diyor, yıkıldığında maddi manevi zararın hesabını kim verecek' diye tepki gösteriyor.

Vatandaşlar, Şarköy'ün deprem bölgesi olduğunu, söz konusu binanın yıkılması halinde bina sahiplerinin can ve mal güvenliği kadar yoldan geçen insanların ve araçların da zarar görebileceğini belirterek, tehlike gelmeden binanın yıkılması gerektiğini ifade ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bina yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN