Belediye'den kadın personele kahvaltı

Belediyesi, belediyenin çeşitli birimlerinde görevli kadın personel ve Tüm-Bel-Sen üyesi kadınlar, günlerini kahvaltıda kutladılar.

Giriş Tarihi: 8.3.2013 17:14
Belediye Başkan Vekili Nevser Tavgaç Eraslan, Belediye Başkan Yardımcısı Nihan Akdere ve Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu'nun da katıldığı kahvaltıya, Havsa Belediyesi ve Edirne Belediye Başkanlığında görevli Tüm-Bel-Sen üyesi kadın personel katıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Nihan Akdere, 'Herkesin bildiği gerçek Allah'ın imtihan yoluyla olgunlaşabilecek özellikte bir varlık, onun için gelişme mekanı olarak hazırladığı dünyaya yerleştirdiği ve bu varlığın insan olduğu ve erkek ve kadın olarak ikiye ayrıldığıdır. Yani insanın yaradılış gayesinde kadın ya da erkek olmasının bir önemi yoktur.

Asıl olan insan olmaktır. Bu tarihi gerçek yeterince anlaşılmadığı için, tarih boyunca, hem kadına hem erkeğe farklı zulümler yapılmıştır. Bu zulümlerden canı en fazla yanan her zaman kadın olmuştur. Ve insanın insana yaptığı zulmün esası hiç şüphesiz eğitimsizlik ve cehalettir.' dedi.

Tüm-Bel-Sen Şube Mali Sekreteri Serap Ülgen'de yaptığı konuşmada, 'Kadınlar hayatın her alanında eşitsizliğe uğruyor. Çalışan kadının 'emekli' olması onun çalışma hayatının bitmesi anlamına gelmiyor. Kadın ölene değin çalışmak zorundadır. İşyerlerinde cinsel tacize, şiddete maruz kalınabiliniyor. Kadınlar bilgi birikiminin yeterli olmasına karşın, terfi ve atamalarda mağdur oluyor, yükselemiyor. Bugün kamu kurumlarında üst düzey yöneticiler arasında kadınlar neredeyse yok denecek kadar azdır. Şiddet yalnızca bedenlere zarar vermiyor; kadınların özsaygısını, ihlale direnme ve hak arama arzusunu zayıflatıyor veya yok ediyor. Kadının ikinci sınıf sayılması, bütün ülkelerde kadınlar tarafından bile yaygın olarak kabul ediliyor ve doğal düzen, din veya gelenek gereği olarak görünüyor' diye donuştu.
Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu'da, karanfil dağıtarak kadın personelin kadınlar gününü kutladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye'den kadın personele kahvaltı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN