Orman köylüsü dertlerini anlattı

Giriş Tarihi: 15.3.2013

Yasa ile tebliğ arasındaki yorum farkı orman köylüsünü zora soktu. Köylüler sorunlarını AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı'ya anlatarak çözüm bulunmasını istedi

Geçiminin büyük kısmını ormandan sağlayan çok sayıdaki vatandaş sıkıntılarını AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı'ya iletti. Yasa ve tebliğ arasındaki yorum farkının toplumsal sorun yaratacağına dikkat çeken orman köylüleri daha önce kesim yapılacak ormanların büyük kısmının köy mülki hudutları dışında kalsa bile kesim yapılacak alana en yakın köye ve o köyde kurulmuş olan kooperatiflere verildiğini belirtti.

"YİNE DEV LETE ÇALIŞALIM"
Yeni yayınlanan tamim gereği köy hududu dışında kalan alanların ihaleye çıkartılarak özel sektöre verilmesinin öngörüldüğünü belirten köylüler "Biz tüccara değil devlete işçilik yapmak istiyoruz" dedi. Kooperatif başkanları ile köy muhtarlarını dinleyen Matlı da, "Yasa ve son yayınlanan tebliğ hakkında yorum farkının gerekçesini araştıracağım. Ankara'da gerekli girişimlerde bulunarak orman köylüsünün mağduriyetin giderilmesi için konunun takipçisi olacağım" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orman köylüsü dertlerini anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN