Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa'nın 'Kadın Yüzü' kitaplaştı

Bursa'ya değer katan 100 kadının hayatı Güney Özkan ve Deniz Dalkılınç tarafından kitaplaştırıldı. Önümüzdeki günlerde kitapseverlerle buluşacak çalışmada Fakihe Öymen, Muazzez İlmiye Çığ gibi isimler yer alıyor

Giriş Tarihi: 31.3.2013
Bursa'da iz bırakan kadınlar bir kitapta toplandı. Bursa'ya değer katan 100 kadına yer verilen kitap önümüzdeki günlerde kitapseverlerle buluşacak. Güney Özkan ve Deniz Dalkılınç'ın uzun soluklu çalışmasının ürünü olarak hazırlanan 'İz Bırakan Kadınlar' adlı çalışma 400 sayfadan oluşuyor. 11. Bursa TÜYAP Kitap Fuarı'nda 100 fotoğraftan oluşan sergiyle de Bursalılarla buluşan kadınlar arasında pek çok ünlü isim var.

BURSA'YA DEĞER KATANLAR

Kitapta Bursa'nın ilk kadın milletvekillerinden Fakihe Öymen, Zehra Budunç, ilk kadın Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ, Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu mimarı Münevver Belen, yazar Nezihe Meriç, siyasetçi Behice Boran, modacı Arzu Kaprol, Pervin Par, Suzan Avcı, Nevin Pere, Müfide Özgüç, Ayşe ve Ece Ege (Dijikayek), Aydan Şener, Nur Sürer, Şerif Sezer, Müzeyyen Senar gibi isimlerin hayatlarından kesitler yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'nın 'Kadın Yüzü' kitaplaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN