Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yaya köprüsünün yapımı sürüyor

Giriş Tarihi: 1.4.2013 16:13

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Yenimahalle'de yaptığı modern yaya köprüsünün yapımı hızla devam ediyor. D-100 üzerine kurulan aynı yerde bulunan eski köprünün yerine yapılıyor.

Yayaların karşıdan karşıya güvenle geçebilmeleri için yapılan köprü modern yapısıyla dikkat çekiyor.

Cam korkuluk çalışmalarının sürdüğü köprünün her iki ucuna yürüyen merdivenlerin montajı yapıldı. Köprünün iki tarafında ayrıca birer adet de engelli asansörü yer alıyor. Köprü tamamlandığında bölgedeki yaya trafiğinin güvenli bir şekilde akışında önemli bir yere sahip olacak.

D-100 üzerinde ilerleyen toplu taşıma araçlarının duraklamaları için köprü yanlarında duraklar yer bulunuyor. Köprü duraklarla bir bütünlük oluşturarak yolcuların vakit kaybetmeden toplu taşıma araçlarına ulaşmalarına imk'n sağlıyor. Köprü şekil olarak İzmit'teki köprülerle benzer özellikler taşıyor.

D-100 üzerinde Yenimahalle girişindeki taksi durağı ve akaryakıt istasyonu arasında uzanan eski köprünün yerini modern köprü alacak. 70 metre uzunluğa sahip olan yaya köprüsü çelik malzemeden yapılıyor. Yaya üst geçidinin ikişer inişli ve ikişer çıkışlı olmak üzere dört adet yürüyen merdiveni bulunacak. Yaya köprüsünde iki adet yolcu asansörü yer alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çayırova yaya köprüsünün yapımı sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN