Efsane fabrikasıydı şimdi iflasa direniyor

Türk futboluna Hakan Şükür, Oğuz Çetin, Aykut Kocaman ve Tuncay Şanlı gibi önemli yıldızları kazandıran Sakaryaspor, hem iflasın eşiğinde hem de mücadele ettiği Spor Toto 2. Lig'de kümeye düşmenin en büyük adayı konumunda. Futbola damga vuran isimler Sakaryaspor'a destek istedi

Giriş Tarihi: 5.4.2013
1987'de Türkiye Kupası'nı kazandıktan sonra Türkiye'yi Kupa Galipleri Kupası'nda temsil etme hakkını kazanan ve ateşli taraftarını da arkasına alarak büyük kulüplerin korkulu rüyası haline gelen Sakaryaspor, şimdilerde Türk futbolunda var olma mücadelesi veriyor. Birçok önemli futbolcuyu Türk sporuna kazandıran ancak aynı başarıyı kulüp bazında yakalayamayan yeşil-siyahlı ekip, borçları nedeniyle transfer dahi yapamıyor. Grubunun son sırasında var olma mücadelesi veren Sakarya temsilcisi, iyi bir performans sergileyemediği takdirde 3. Lig'e düşecek. Sakarya temsilcisinin, zor günlerinde de altyapısı öne çıkıyor. Altyapıdan gelen oyuncularla ligde tutunmaya çalışan Sakaryaspor'un kadrosu 20 yaşından küçük gençlerden oluşuyor. Kadroda yer alan 32 futbolcudan 18'i 20 yaşın altında, 3'ü ise 16 yaşından küçük.

TARAFTAR BAŞKAN OLDU

Sakaryaspor'un ikinci olağanüstü genel kurulunda da aday çıkmayınca, yeşil-siyahlı taraftar Metin Doğrucan, takımda forma giyen futbolculardan ve taraftarlardan oluşturduğu listeyle seçimi kazandı. Genel kurula 479 üyeden 48'inin katılmasıyla seçim için gerekli olan 47 sayısına ulaşıldı. Genel kurulda aday çıkmayınca, Sakaryaspor taraftarı Metin Doğrucan başkanlığını Metin Güneş'in yaptığı divan heyetine taraftarlardan ve futbolculardan oluşan 25 kişilik listeyi sundu. Oy çoğunluğu ile Doğrucan'ın hazırladığı liste seçimi kazandı. Doğrucan'ın listesinde takımda forma giyen futbolcular yer alıyor.

YUNUS AKMAN DAVA AÇTI

Sakaryaspor Kulübü, eski futbolcusu Yunus Akman'ın 80 bin liralık alacağı için açtığı dava nedeniyle iflas tehlikesi de yaşıyor. İflas kararının çıkması halinde mahkeme, icra daireleri memurlarından oluşan bir iflas masası heyeti atayacak. Heyet, Sakaryaspor AŞ'nin borçlarını ve sahip olduğu malları belirleyecek. Bunun ardından Sakaryaspor AŞ'ye ait tüm mal varlıkları satılabilecek ve borçların ödenmesine harcanacak. Buna rağmen borçlar bitirilemediği takdirde de "Sakaryaspor AŞ borçlarını ödemekten acizdir" kararı alınacak ve şirket kapanacak. Şirketin kapanmasıyla da takımın liglerde mücadele etme şansı ortadan kalkacak. 11 Nisan'da görülecek iflas davasına Sakaryaspor yönetimi itiraz etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efsane fabrikasıydı şimdi iflasa direniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN