Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Serdivan Park AVM Sakarya'da fark yarattı

Giriş Tarihi: 5.4.2013

Sakarya'da önemli bir açığı kapatan Serdivan Park AVM alışveriş kültürüne yeni bir soluk getirdi. Ayda 500 bin kişinin ziyaret ettiği alışveriş merkezinin önceliği kaliteli hizmet sunmak

Sakarya, 17 Ağustos depreminin ardından yeni bir yapılanmaya girdi. Depremin izlerinin silindiği kentte alışveriş kültürü de önemli ölçüde değişti. Geçmiş yıllarda Tarihi Uzunçarşı, Çark Caddesi, Katlı Pazar Yeri, Atatürk Bulvarı'ndan ihtiyaçlarını karşılayan Sakarya halkı, AVM'lerin kentte geç gelmesiyle komşu illere alış veriş için gidip geliyordu. Sakarya halkının hem alışveriş, hem de eğlence amacıyla sıkça ziyaret ettiği Kocaeli ve İstanbul gezileri, 9 Kasım 2010'da kapılarını açan Serdivan Park AVM ile son buldu.

BAŞBAKAN AÇTI

Sakarya'da 54 proje altında toplam 156 eserin açılış töreni için kentte gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Şubat 2011'de Serdivan Park AVM meydanın da hem 156 eserin hem de AVM'nin resmi açılışını yaptı. Üç ortaklı açılan AVM halkın alış veriş, eğlence ve yaşam ihtiyaçlarını karşıladığı bir merkez olarak ilerlerken, bundan 9 ay önce Sakarya'nın yakından tanıdığı bir isim olan Orhan Kocabıyık, AVM'yi satın aldı. Amacını kısaca özetleyen işadamı Kocabıyık, "Son yıllarda Sakarya'nın çıtası iyice yükselmeye başladı. Her anlamda yükselen bu çıta bizi de heyecanlandırıyordu. Serdivan Park AVM'nin satışı gündeme gelince kentime bir yatırım yapmak, yükselen çıtaya bir nebze destek olmak amacıyla hareket ettim" dedi.

AYDA 500 BİN KİŞİ

Bünyesinde Türkiye'nin büyük firmalarının da bulunduğu 90 işyeri olan 4 katlı Serdivan Park AVM'yi satın aldıktan sonra mesaiyisiniz büyük bir bölümünü buraya harcadığının altını çizen Kocabıyık şunları kaydetti:"Burası bende heyecan ve mutluluk yaşattı. Birebir emek verdim. Ekip olarak verdiğimiz emeğimizin karşılığını da gördük. Bizim gelmemizden 9 ay sonra ciroda yüzde 17'lik artış oldu. Yine misafir sayımız yüzde 40 arttı. AVM'yi ayda 500 bin kişi ziyaret ediyor. Toplam 900 bin nüfuslu bir kentte bu rakam ciddi bir rakamdır. Hedefimiz ise ayda 600 bin misafir." Toplamda 58 bin metrekarelik alanları ve bu alanın 38 bin metrekaresinin kiralanabilir olduğunu anımsatan Kocabıyık, AVM'de 750 personelin görev aldığını belirtti. Her ay düzenli aktivitelerin yapıldığı AVM içinde önemli değişikliklerde yapıldığını söyleyen Kocabıyık, "Burayı aldık ve hemen içini çiçeklerle donattık. Oturma mobilyalarını değiştirdik. Baktık ki mescit aşağıda ve hemen mescidimizi yukarı aldık. Halkın isteklerini dikkate aldık ve ailelerin huzur bulduğu bir yaşam için her türlü imkânı sağladık. Sonuç itibariyle halkın buraya ilgisi 9 ayda yüzde 40 arttı. Bu bizi motive eden ve daha iyisini yapmak için ekip halinde çalışma azmi veren bir artıştı" diye konuştu. Marmara genelinde 10 AVM içinde yer almanın mutluluğunu da yaşadıklarını belirten Kocabıyık, "Bir noktaya gelmek değil, o noktada hakkıyla durmak önemli olduğunu ekip olarak iyi biliyoruz. Gayretimiz hep bu yönde ve olacaktır" şeklinde konuştu.

ŞİMDİ ONLAR GELİYOR
Sakaryalıların artık il dışına gitmek zorunda kalmadığının altını çizen Orhan Kocabıyık, hafta sonraları 34, 41, 11, 81, 14, 26 plakalı araçları gördükçe Sakarya adına doyumsuz bir mutluluk tattığını dile getirdi. Kocabıyık şu ifadeleri kullandı: "Eskiden biz başka illere giderdik, şimdi başka illerden Sakarya'ya geliyorlar. Bu ters göç ekonomimize de yansıyor. Serdivan Park AVM' de Türkiye'nin birçok ünlü markası var. Halkımız alış veriş yaparken, eğleniyor. Dinleniyor ve stres atıyor. Cıvıl, cıvıl bir yaşam alanını görünce bu kentin yöneticileri de bize destek veriyor."

KONSEPT BEĞENİLDİ
Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, alt kademe belediye başkanları ve daha birçok şehir yöneticisinin AVM'ye geldiğini belirten Orhan Kocabıyık şunları söyledi: "Durumu çok iyi olan da geliyor. Durum kötü olan da. Protokol de geliyor. İnsanlar gezerken kentin valisi ile sohbet ediyor. Belediye başkanı ile hatıra fotoğrafı çektiriyor. Dertlerini anlatıyor. Burada protokol veya üst tabaka diye bir şey yok. Herkes yan yana oturuyor. Alış verişini yapıyor. Kahvesini huzur içinde yudumluyor. Herkes birbiriyle kaynaşıyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serdivan Park AVM Sakarya'da fark yarattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN