Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanat yarışmasında dokuz dünya derecesi

Eğitimde aktif ve sosyal bireyler yetiştirme hedefinde olan Emine Örnek Okulları, akademik yarışmalarda fark yaratmayı sürdürüyor. CIS, ECIS, FEE, Eco-Schools ve Kalder üyesi olan okul, Uluslararası Gençlik Sanat Yarışması'nda 9 derece elde etti

Giriş Tarihi: 21.4.2013
Bu yılki konusu, "Gelecekte insanoğlu uzay araştırmalarında bilim ve teknolojiyi nasıl kullanacak ve ne gibi gizemleri ortaya çıkartacak?" olan ve 52 ülkeden 2 bin 76 eserin katıldığı yarışmada müzik, drama, resim, şiir ve hikâye olmak üzere dört ana kategoride yarışan Emine Örnek Okulları, müzik ve dramada dünya birinciliği, resim ve edebiyatta dünya ikinciliği olmak üzere tam 9 dünya derecesi elde etti. Dünyadaki tüm okulların ortaöğretim ve lise kategorilerinde katılabildiği ve yıl içinde, 6 farklı matematik sınavında yarıştığı Amerika'nın prestijli uluslararası matematik yarışması olan Atlantic Pasific Matematik Ligi'nde Emine Örnek Koleji öğrencileri, 6.sınıf kategorisinde 68 öğrenci ile dünya birincisi, 7. ve 8. sınıflar (middle/junior) kategorisinde 103 öğrenci ile dünya birincisi, lise (high school) kategorisinde 26 öğrenci ile dünya birincisi oldular. Okulun 7. ve 8.sınıf öğrencileri, Kanada'nın seçkin üniversitelerinden Waterloo Üniversitesinin Matematik ve Bilgisayar Merkezi tarafından düzenlenen Gauss Matematik Yarışması'nda da, 75 öğrenci ile dünya birincisi oldu.

70 DÖNÜMLÜK KAMPUS

Okul öğrencileri, 70 dönümlük eğitim kampusunda, çağdaş bir ortamda, yetenekleri ve istekleri doğrultusunda, sosyo-kültürel, sanatsal ve sportif yönlerini geliştirebilecek olanaklara her türlü olanaklara sahip. Öğretimin yanında eğitimin önemini vurgulayan, öğrencilerin kişisel yetenek ve becerilerinin ortaya çıkmasına öncülük eden okul, çeşitli kulüp etkinlikleri, sosyal aktiviteler, spor etkinlikleri ile fen ve teknolojiye yönelik uygulamalara büyük önem veriyor. 2004- 2012 yılları arası Bursa'daki Cambridge sınavlarında, en başarılı okul olan Emine Örnek Koleji'nin, 2010 yılında Cambridge sınavlarına katılan 305 öğrencinin tamamı, başarı sertifikası almaya hak kazandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanat yarışmasında dokuz dünya derecesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN