Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni İnegöl 'nin yüzde 23'ü tamamlandı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, yeni inşaatı hızla devam ediyor.

Giriş Tarihi: 26.4.2013 15:57
Müteahhit firmanın iflas etmesiyle bir müddet duran, daha sonra tekrar ihaleye çıkarılan yeni inşaatının yüzde 23'ü kısa sürede tamamlandı. Önemli bir yol kat edilen hastane inşaatında oluşturulan örnek oda görücüye çıktı.

5 yıldızlı otel odasını aratmayan örnek hasta odasında iki kişilik yatak, LCD TV, banyo, WC, kişiye göre oda sıcaklığı ayarlanan özellikleri ile göz dolduruyor. Örnek odayı yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Ekol Yapı İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. Proje Müdürü Mimar Ali Kocaman, 2013 Temmuz ayında kaba inşaat çalışmalarının bitirileceğini, çekiç seslerinin bu tarihten itibaren duyulmayacağını kaydetti.

65 dönüm alan üzerine yapılan hastanesi hakkında bilgi veren Ali Kocaman, "90 tane çift kişilik, 120 tane tek kişilik odamız var. Çift kişilik örnek odamızı yaptık. Örnek odamızda iki adet hasta yatağı, refakatçi koltuğu, her hasta için ayrı ayrı dolaplar, buzdolabı, LCD TV, ayrı ayrı komedinler, iki ayrı telefon, hemşire çağrı merkezi butonları, doktor ve refakatçinin kullanabileceği ayrı bir lavabo, WC, banyo, ısıtma soğutma sistemi tamamen merkezi sistem. Hasta oda sıcaklığını kendisi ayarlayabilecek.

Avrupa standartlarına uygun bir hastane yapmaya çalışıyoruz. 5 yıldızlı otel derecesinde hasta odalarımız olacak. Mükemmel malzemeler kullanarak yapılıyor. Kaba inşaat çalışmalarının yanında ince işler de yapılmakta. 2014 yılı Haziran ayından 2-3 ay önce tamamlama sözümüzün arkasındayız. Bu hedefi gerçekleştireceğiz inşallah. Şu anda toplam 245 personelle çalışmalarımız devam ediyor. Dış cephe kaplama çalışmalarımıza başladık' diye konuştu.

Kocaman, örnek odanın yanında mutfak ve gasilhanenin de tamamlandığını ifade etti. Kocaman, binaların fiziki anlamda gerçekleşmesini yüzde 23'e getirdiklerinin altını çizdi. Kocaman, "Temmuz ayı başında burada çekiç sesleri duyulmayacak. Kaba inşaatın ardından sadece ince işlerimiz kalıyor. İnegöl halkından, esnafından gayet memnunuz. Amacımız yeni hastaneyi bir an önce vatandaşımızla kavuşturmak" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni İnegöl Devlet Hastanesi'nin yüzde 23'ü tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN